Aynı ağ üzerinden virüs bulaşır mı?

EmirOzdemir12

Centipat
Merhabalar pazartesi canlı dersler başlıyor ve Zoom'un virüslü olduğunu biliyor virüslü derken başkasında virüs varsa senin bilgisayara bulaşıyor bende o yüzden eski bilgisayarımı Online derse kullanacağım aynı ağ üzerinden virüs bulaşma ihtimali var mı? Bulaşırsa ne yapmalıyım cevaplarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.
Ve şu an ESET internet securtiy kullanıyorum asıl bilgisayarımda eski bilgisayarıma yeni format attım.

Zoom üzerinden virüs bulaşma ihtimali imkansızdır. Sunucuları hacklenir ve tüm kullanıcılara bir virüs atılmadıkça bu imkansız ki sunucuyu kolay kolay hackleyemeyeceklerine göre gönül rahatlığı ile yeni bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Merhaba,

Bulaşır. Sağlam ve güncel (antivirüs programının veritabanı güncel olması) bir antivirüs kullanabilirsiniz.

PC özelliklerine göre Kaspersky internet Security ya da Malwarebytes tavsiyemdir.

Bulaşma ihtimâli var. Çözüm olarak eski bilgisayarınızın sistem özelliklerini söylerseniz ona göre antivirüs önerelim.

GT 630 falan var. Ekran kartı Intel işlemcisi var. 6 GB RAM'i var eski kasanın.

Merhaba,

Bulaşır. Sağlam ve güncel (antivirüs programının veritabanı güncel olması) bir antivirüs kullanabilirsiniz.

PC özelliklerine göre Kaspersky internet Security ya da Malwarebytes tavsiyemdir.

ESET Internet Security kullanıyorum.

Zoom üzerinden virüs bulaşma ihtimali imkansızdır. Sunucuları hacklenir ve tüm kullanıcılara bir virüs atılmadıkça bu imkansız ki sunucuyu kolay kolay hackleyemeyeceklerine göre gönül rahatlığı ile yeni bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Şöyle sabah EBA'nın programı ile, öğlen Zoom ile derse gireceğiz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı