Aynı Anda 3 Ceza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Böyle bir saçmalık görmedim. Bu cezaları vaktinde alsam o kadar tilt olmazdım cidden. Fakat cezalar bile çok mantıksız.

Adsız.png

18.37'de aldığım cezaya bakın. Sadece virgül nedeniyle aldım bunu ve neredeyse 1 aylık konu.

Adsız.png

2. aldığım ceza daha saçma. Yanlış alıntıladığım mesaj nerede? Sebep nerede?

Adsız.png

3. ceza yine aynı. "Hocam" kelimesinden sonra virgül bırakamamak. Ama o attığım mesaj da 2 ay önce atılmış.

Şimdi soruyorum, bu yapılan şey etik mi? Biraz insanlık tarafına verin kendinizi. Hata yaparız. Eskiden olmuş bir hata. Artık onları yapmıyorum bile. Fakat geçmişi silmek yerine geçmişi yüzüme atıyorsunuz bu cezalar ile. Yine haksız bir cevap ile kilit atacaksınız, ve ben ortada kalacağım.

Özellikle 2. uyarıyı açıklamanızı istiyorum. Size saygım var, lütfen siz de bize saygılı olun. Hepinizi seviyorum. Sadece aynı anda gelen 3 cezanın sinirini tutamıyorum. Siz de bir zamanlar üye oldunuz. Beni lütfen anlayın. İyi Sosyaller.

Virgül nedeniyle aldığınız uyarı ve alıntı yapılan mesaj uyarısı aynı mesaj için verildi, yani 18:37'de olan uyarı.

Alıntı yapılan mesajda hiçbir noktalama işareti kullanılmamış ve birden çok cümle tek halde yazılmış.

Hitaptan sonra virgül kullanmadığınızdan dolayı uyarı aldınız. Hem alıntılarda düzeltmiyorsunuz hem de kendiniz de aynı şekilde yazıyorsunuz.

Uyarılar hataları tekrar yapmamak için var. :)

Şimdi soruyorum, bu yapılan şey etik mi?
Moderasyon ekibinin özellikle sizin geçmiş mesajlarınıza bakıp ceza verdiğini sanmıyorum. Rapor üzerine çalışıyorlar, kişiye özel muamele yok yani.

Moderatör mesajını görmüş, bakmış aa bir tane daha yapmış, bak bak yine yapmış yapıştır oradan 3 tane hadi baybay.

@Tim hocam, peki konuların eski olmasını ve 2. uyarının sebebini açıklar mısınız?
İkinci uyarı şu mesajınızdaki alıntı içindi:

Hocam, ben parama bakarım. Bu işin ayıbı olmaz.

Alıntınız da şuydu:

Hocam ayıp oluyor hocam simit var böbrek var neye bakıyon?

Olması gereken de bu:

Hocam, ayıp oluyor. Hocam; simit var, böbrek var. Neye bakıyorsun?

Yazım kurallarına uymamanın cezası mı var? Kesin ban yiyeceğim, offf. 🤦

Geçmişe dönük hataları, eğer kullanıcı şu an bir daha tekrarlamıyorsa ceza almaması lazım eski mesajlardan. Kendisini düzeltmesi burada önemli olan faktör.

• Beğen
İfadeler: Tim
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı