Aynı anda hem AMD hem de Nvidia ekran kartı kullanılabilir mi?

HUNTER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, bildiğime göre AMD ekran kartına ek olarak takılan bir nvidia ekran kartı ile oyunlardaki PhysX özelliği kullanılabiliyor. Benim sorum ise şu; Ben R9 295X2 ekran kartımın yanına bir nvidia ekran kartı taksam (gtx 760 gibi) aynı anda hem R9 295X2'nin gücünü hem de Nvidia kartın 3D vision ve G-Sync özelliklerini kullanabilir miyim? Bunun bir yolu/hilesi var mıdır?
(MSI 3 yıl önce fusion serisi anakartlarını çıkartmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam Amd 990 ve intel P67 yonga setli modelleri çıkmıştı devamı gelmedi. (Bence ekran kartı üreticilerinin sıkıştırması yüzünden :D ) O anakartlar ile aynı anda hem AMD hem de Nvidia kartların performansı birleştirilebiliyordu. Hatırlatmak istedim. )

Bunu bende görmüştüm. Adam AMD ekrankartının yanına Phyx destekli bir Nvidia ekrankartı bağlıyordu. Bir yazılım yardımı ile Nvidia ekrankartının sadece Physx özelliğini kullanıyordu. Bunu videolu bir şekilde anlatmıştı ama hiç merak etmemiştim nasıl yapıyor diye. Başkada bir şey bilmiyorum. :)

Kullandığın programın/oyunun çılgınlığına göre değişir. :vıy::vıy::vıy::vıy:
Örneğin 2 adet Gtx 680 + 16 adet Gtx 690 ile Blender keyfi. :puro:
render.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı