Aynı bankadan tekrar kart alındığında aynı IBAN mı gelir?

• Konuyu başlatan Rain1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 707

Rain1

Picopat
Eskiden bir süre Garanti banka kartı kullanmıştım ve iptal etmiştim. Şimdi yine açsam Garanti'den banka kartı, yine aynı IBAN gelmez herhalde değil mi? Var mı bilgisi olan?

Aynı hesap için hesap kartı çıkartıyorsanız aynı IBAN olur. IBAN kart değil hesap bilgisidir.
Tam anlamadım hocam cevabı. Garanti bankası banka kartım vardı, maaş kartı olarak da geçiyor. Bunu tamamen iptal ettirmiştim ve kullanıma kapatılmıştı. Bu kartımın IBAN'ı notlarımda var, şimdi aylar sonra tekrardan yeni bir Banka Kartı açmak istersem bu kartın IBAN'ı yine gidip aynı mı olur?

Tam anlamadım hocam cevabı. Garanti Bankası banka kartım vardı, maaş kartı olarak da geçiyor. Bunu tamamen iptal ettirmiştim ve kullanıma kapatılmıştı. Bu kartımın IBAN'ı notlarımda var, şimdi aylar sonra tekrardan yeni bir banka kartı açmak istersem bu kartın IBAN'ı yine gidip aynı mı olur?

Hocam siz ilk önce hesabınızı mı kapattırdınız. Yoksa kartınız mı iptal ettirdiniz bunu bilmeniz gerekiyor. IBAN bilgisinin kartla bir ilgisi yok. Siz hesabınızı kapattırmayıp sadece kartı iptal ettirdiyseniz ve gidip aynı hesap üzerinden yeni kart başvurusu yaparsanız eskiden mevcut olan IBAN'a para geldiğinde o kartta da görürsünüz. Hesabınız yoksa yeni hesap açacaksanız yeni IBAN, hesabınız hala mevcut ve o hesaba yeni kart çıkarıyorsanız mevcut IBAN.

Hocam siz ilk önce hesabınızı mı kapattırdınız. Yoksa kartınız mı iptal ettirdiniz bunu bilmeniz gerekiyor. IBAN bilgisinin kartla bir ilgisi yok. Siz hesabınızı kapattırmayıp sadece kartı iptal ettirdiyseniz ve gidip aynı hesap üzerinden yeni kart başvurusu yaparsanız eskiden mevcut olan IBAN'a para geldiğinde o kartta da görürsünüz. Hesabınız yoksa yeni hesap açacaksanız yeni IBAN, hesabınız hala mevcut ve o hesaba yeni kart çıkarıyorsanız mevcut IBAN.
Müşteri hizmetlerinden kartın iptal edilmesini istemiştim, sonra bankaya gidip internet bankacılığımın kapanmasını istemiştim. Bu durumda ne yapmam gerekir? Tekrar başvururken böyle böyle deyip bana 0'dan vermelerini mi söylemeliyim?

Müşteri hizmetlerinden kartın iptal edilmesini istemiştim, sonra bankaya gidip internet bankacılığımın kapanmasını istemiştim. Bu durumda ne yapmam gerekir? Tekrar başvururken böyle böyle deyip bana 0'dan vermelerini mi söylemeliyim?

Müşteri hizmetlerini mevcutta bir hesabım var mı diye sorun. Mevcutta bir hesabınız varsa o hesabınıza "hesap kartı" istediğinizi söyleyin. Mevcutta hesabınız varsa gelen kart aynı IBAN ile kullanırsınız. Hesabınız yoksa yeni hesap yeni IBAN.

Müşteri hizmetlerini mevcutta bir hesabım var mı diye sorun. Mevcutta bir hesabınız varsa o hesabınıza "hesap kartı" istediğinizi söyleyin. Mevcutta hesabınız varsa gelen kart aynı IBAN ile kullanırsınız. Hesabınız yoksa yeni hesap yeni IBAN.
Tamamdır anladım o zaman başvurmadan önce konuşayım ve yeni IBAN için dediklerinizi yapayım. Konu çözüldü olarak işaretleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı