Aynı bölüm farklı üniversitede okunursa ortak derslerden muaf mı olunur?

NCANDEMİR

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Kırıkkale üniversitesinde bilgisayar programcılığı okuyorum. Ancak öğrenci düşmanı bir öğretmen yüzünden okul değiştirmek istiyorum. Tekrardan TYT sınavına girdim ve Çukurova Üniveristesinde bilgisayar programcılığı okumayı planlıyorum.
Kırıkkale'de verdiğim dersler Çukurova'da muaf olarak gözükür mü?
Örnek veriyorum Kırıkkale'de programlama temelleri dersinden geçtim. Çukurova'da tekrar görmek zorunda mıyım aynı dersi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba.
Kırıkkale üniversitesinde bilgisayar programcılığı okuyorum. Ancak öğrenci düşmanı bir öğretmen yüzünden okul değiştirmek istiyorum. Tekrardan TYT sınavına girdim ve Çukurova Üniveristesinde bilgisayar programcılığı okumayı planlıyorum.
Kırıkkale'de verdiğim dersler Çukurova'da muaf olarak gözükür mü?
Örnek veriyorum Kırıkkale'de programlama temelleri dersinden geçtim. Çukurova'da tekrar görmek zorunda mıyım aynı dersi?
2 okulun hocası farklı olduğu için tekrardan görmek zorundasın diye biliyorum ancak doğru olmayabilir.

O bolumden Bolu'me degisiyor tamamen okulun yonetmeligiyle ve ders iceriklerinin benzerlik ya da farkliligiyla alakali bir durum okulun ders iceriklerine bakip tahmin yurutebilirsin. Ozel universitelerde daha rahat diye biliyorum bende oyle gecis yapmistim ama devlette olmayabilir zaten dersi aldiysan tekrardan verme konusunda sıkıntı yasayacagini dusunmuyorum eger oyle bir durum olursa. Ki zaten sen okulu bitirmedin galiba ogrenci statusunde kayit dondurma gibi durumlarda tekradan ogrenci statsunde gozukmiycegin icin sanmiyorum ben tekrardan almak zorundasin diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı