Aynı boyuttaki iki WD Blue 500GB HDD arasındaki fark nedir?

Emir Kyz

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Oyun için sorunsuz HDD arıyordum ve Technopat Sosyal'de WD Blue markasının önerildiğini gördüm. Bütçeme uygun olması için 500 GB'lık modeli almak istemiştim ama internette aratınca iki tane 500 GB'lık model olduğunu gördüm. Tek farkları cache şu an gördüğüm kadarıyla. Acaba aradaki fiyat farkına değer mi bu fark? Bir de pahalı olanın RPM değerinde düşük peki fiyat neden fazla? Cache çok önemli bir detay mı?

1. WD Blue 500GB 7200RPM 32MB 3,5" Sata 3.0 Sabit Disk Fiyatı (ucuz olan)

2. WD Blue 500GB 5400RPM Sata3 16Mb Cache 2.5" Sabit Disk Fiyatı (pahalı olan)

Son düzenleyen: Moderatör:
2.5" Laptop için, 3.5" masaüstü için kullanılır

laptop için olanı masaüstü sistemde kullanabilirsiniz ama masaüstü için olanı laptopta kullanamazsınız.

Teknik olarak RPM hızından anlayabilirsin 7200RPM daha iyidir ucuz pahalı olması boyut ile alakalı tamamen. 😁

Hocam WD iyi markadır. Elimde 2 adet WD Blue 1 TB ve 500 GB WD Green var. WD 500 GB kullandım. Sattığım PC ile gitti. 3.5 ve 7200 olan masaüstü diski. 2.5 ve 5400 olanı laptop için. Masaüstü ise kesinlikle 3.5 olanı alın. Laptop ise zaten başka çare yok. Mecburen 2.5 olan.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
2.5" laptop için, 3.5" masaüstü için kullanılır.

Laptop için olanı masaüstü sistemde kullanabilirsiniz ama masaüstü için olanı laptopta kullanamazsınız.

Teknik olarak RPM hızından anlayabilirsin 7200RPM daha iyidir ucuz pahalı olması boyut ile alakalı tamamen. 😁

2.5 ve 3.5 gözümden tamamen kaçmış :D.

Geri
Yukarı