Aynı cihazdan oynanan 4 kişilik oyun yapılabilir mi?

Ayrı cihazlardan oynanan oyun ama olur mu mümkün mü?
Tek cihaz üzerinden olsa düşünmeden evet derdim, ama ayrı cihazlar için biraz daha araştırma yapmam lazım. Bu güne kadar hiç online oyun yapmadığım/yapmaya bile çalışmadığım için online mantığını biraz araştırıp öğrenmem lazım.
Oyunu ben aklımda tasarladım oyun ile sıkıntı yok kaplamalarla ilgilide bir sıkıntım yok sadece online tarafta sorunum var bu yüzden soruyorum yapılır mı diye?
Sadece bir kere deneme amaçlı 2d bir oyun yapmıştım online olarak, şöyle bir sorun olmuştu; her iki tarafta 2 oyuncuyuda kontrol ettirebiliyordu yani mesela sen kendi bilgisayarından w tuşuna basıyorsan benim bilgisayarımda açık olan oyunda kendisi için algılıyor ve iki oyuncu aynı anda zıplıyor. Şuanlık online oyun yapmak gibi bir hedefim olmadığından pek kafaya takmadım ve araştırmadım ama eminimki çözümü basittir. Yani biraz araştırmayla yapılabilir.

Tek cihaz üzerinden olsa düşünmeden evet derdim, ama ayrı cihazlar için biraz daha araştırma yapmam lazım. Bu güne kadar hiç online oyun yapmadığım/yapmaya bile çalışmadığım için online mantığını biraz araştırıp öğrenmem lazım.

Sadece bir kere deneme amaçlı 2d bir oyun yapmıştım online olarak, şöyle bir sorun olmuştu; her iki tarafta 2 oyuncuyuda kontrol ettirebiliyordu yani mesela sen kendi bilgisayarından w tuşuna basıyorsan benim bilgisayarımda açık olan oyunda kendisi için algılıyor ve iki oyuncu aynı anda zıplıyor. Şuanlık online oyun yapmak gibi bir hedefim olmadığından pek kafaya takmadım ve araştırmadım ama eminimki çözümü basittir. Yani biraz araştırmayla yapılabilir.
Hocam discordunuz var mı?

4-6 kişilik oyun yapılabilir mi? Ayrı cihazlardan oynanabilen. Öyle bir şey mümkün mü? Elimde sadece laptopum var. Yapabilir miyim?
Tabi ki yapılabilir. Online oyun yapmak istiyorsun ve günümüzde online oyun için çok fazla kaynak var. Yapacağın oyun basit bir oyun ise Unity ve Photon ile yapabilirsin. Youtube da eğitim videoları var. Bilgin yok ise hiç uğraşma. Basit bir işlem değil.

Geri
Yukarı