Aynı dosyadan aynı konumda olunca eklenen sayı ibaresi nasıl kaldırılır?

peran

Centipat
Daha fazla  
Konu başlığı saçma biliyorum ve başlığı okuyunca anlamadınız da biliyorum ama bu nasıl anlatılır bilmiyorum.
Biliyorsunuz bir dosyada ya da masaüstünde bir (isim) adında bir dosya ya da uygulama varsa o dosyaya ya da masaüstüne o isimli bir dosya koyarsak (isim(2)) oluyor. Bu (2)'yi dosya adı değiştirmeden kaldırmanın yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok. Adres belirttiği için o dosyalar, aynı isimde iki adet dosya veya klasör olması mümkün değil. Sen bir dosyanın adresine referans gösterdiğinde sistem hangisini açacak? Hangisini kullanacak? Bunu belirleyemezsin. Dolayısıyla ya ilk isimdeki dosyayı silip yada konumunu değiştirip (2)'yi öyle sileceksin, yada ismi değiştireceksin. Aynı isimde iki dosya aynı yerde bulunamaz.

Konu başlığı saçma biliyorum ve başlığı okuyunca anlamadınız da biliyorum ama bu nasıl anlatılır bilmiyorum.
Biliyorsunuz bir dosyada ya da masaüstünde bir (isim) adında bir dosya ya da uygulama varsa o dosyaya ya da masaüstüne o isimli bir dosya koyarsak (isim(2)) oluyor. Bu (2)'yi dosya adı değiştirmeden kaldırmanın yolu var mı?
Bildiğim kadarı ile yok ama örneğin dosyanın adı (oyun klasörü) siz bunun arasına iki boşluk bırakabilirsiniz veya klasörün ismine ALT tuşuna basılı tutarak 255 yazarsanız isimsiz klasör oluşturur bunu bir de en başa yapmayı deneyip klasörün ismini yazın belki olur.

Geri
Yukarı