Aynı ekran kartı masaüstü ve laptopta kaç FPS verir?

Herkesin kendine göre bütçesi vardır ve bu kapsamda değerlendirmek gerekir. Örneğin daha yenice bir arkadaşım mx kartlı bir sistemi "bize göre" pahalı sayılacak fiyata aldı. Ama derdi oyun değildi, hafifliği ve görselliği önemliydi, bir de son çıkan sürüm olması. O yüzden arkadaşın bütçeden ziyade takıldığı konu farklı.

Ancak haftada bir iki defa dışarı çıkarırdım derken, farklı yerlerde oyun oynamak için mi, yoksa laptop'ın hiç yok o yüzden "dışarı çıkarken yanıma alırdım" maksadıyla mı.

Eğer oyun oynamak içinse 2070super 'li bir laptop bence güzel bir tercih.

Yok yanında laptop olsun diye ise masaüstü oyun hazzı çok daha farklı olacağından o bütçe ile 2K 144hz destekleyecek sistemi toplayabilirsin.

Ne kadar, ne tür, ne derecede oyun oynayacağın bu tercihlerde önemli.

Eğer tek bilgisayarım olacaksa, şahsen günde ortalama 1 saat (karantina hariç) oyun için iyi bir laptop ve ev için de iyi bir monitör, klavye, mouse tercih edebilirdim. Çünkü ben sürekli bilgisayarı taşıyan biriyim.

Herkesin kendine göre bütçesi vardır ve bu kapsamda değerlendirmek gerekir. Örneğin daha yenice bir arkadaşım MX kartlı bir sistemi "bize göre" pahalı sayılacak fiyata aldı. Ama derdi oyun değildi, hafifliği ve görselliği önemliydi, bir de son çıkan sürüm olması. O yüzden arkadaşın bütçeden ziyade takıldığı konu farklı.

Ancak haftada bir iki defa dışarı çıkarırdım derken, farklı yerlerde oyun oynamak için mi, yoksa Laptop'ın hiç yok o yüzden "dışarı çıkarken yanıma alırdım" maksadıyla mı?

Eğer oyun oynamak içinse 2070SUPER'li bir laptop bence güzel bir tercih.

Yok yanında laptop olsun diye ise masaüstü oyun hazzı çok daha farklı olacağından o bütçe ile 2K 144Hz destekleyecek sistemi toplayabilirsin.

Ne kadar, ne tür, ne derecede oyun oynayacağın bu tercihlerde önemli.

Eğer tek bilgisayarım olacaksa, şahsen günde ortalama 1 saat (karantina hariç) oyun için iyi bir laptop ve ev için de iyi bir monitör, klavye, mouse tercih edebilirdim. Çünkü ben sürekli bilgisayarı taşıyan biriyim.

Eğer laptop alırsam eğer oyun oynamak için çıkarım haftada 1-2 defa ama sizinde dediğiniz gibi o parayla çok güzel masaüstü sistem de alınır. O yüzden karar veremedim.
Eğer laptop alırsam eğer oyun oynamak için çıkarım haftada 1-2 defa ama sizinde dediğiniz gibi o parayla çok güzel masaüstü sistem de alınır. O yüzden karar veremedim. Bütçe:20.000TL maksimum.

Dostum sana tavsiyem laptop alma normal masaüstüne göre hem daha çok ısınıyor hemde ekran kartı olarak aralarında çok büyük bir FPS farkı var ayrıca masaüstü aldığında monitörün daha büyük olur laptop da çok büyük bir ekran bekleme.

Arkadaşlar ben 2070 Super bulunduran MSI laptop alacağım ama masaüstündeki 2070 Super'den çok daha güçsüz normal olarak. Peki ikisinin arasındaki FPS farkı ortalama ne kadar olur?
Hocam öncelikle merhaba , burada yazan çoğu insan hayatında gamer laptop kullanıp PC kullanmamış yada gamer PC kullanıp laptop kullanmamış yada şöyle diyeyim toama videoları ile bilgi sahibi olmuş insanlar bakın çoğu diyorum söz meclisten dışarı o yuzden öneride bulunurken öneri yaptığınız insanın parasını boşa harcatmayın böyle forumlara bakıp 10 bin civarına laptop alıp pişman binlerce gamer var açın sahibinden'i bakın satılan bilgisyarlarin hepsi laptop.. Ben çoğunu satıp ve test eden birisi olarak söylüyorum söz konusu 20 bin üzeri laptop değilse yani soğutma ve dizayn kısmına ciddi mühendislik harcanmamış ise arada 150 FPS üzerinde 20-30 FPS 'e kadar oynar 150 FPS için soyluyorum bunu 300 FPS aldığın örnek veriyorum cs go da en az 40 FPS oynuyor, Türkiye'de pek bu tür karşılaştırma yok varsada taraf inan bana , yabancı karşılaştırmalara bak tabsiyemdir. Sıcaklık değeri çok önemli kardeşim sıcaklık kısmına zaten hiç girmiyorum ve şunu söylemek istiyorum , eğer oyun oynayacaksan taşımam gerekmiyor bilgisayarı diyorsan hiç dusunme git masaüstü PC al neden diyeceksin 1 sene sonra laptop 15 bin lirada olsa isinmaya başlıyor 3-4 saat yük altında oyun oyna demek istediğimi anlarsın bununla birlikte ısı değerlerini aşağı çekmen neredeyse imkansız Dell alianware bile kullandım , ki bakin araştırın dünyanın en iyi oyun bilgisayarı ve en iyi soğutmaya sahip "laptop" kasası ve bilgisayarıdır o bilgisayarda bile 3 saat oyun maratonunda 80'in altını görmedim.
Hemen bir düzeltme yapayım 2060'ın 2020 versiyonu demek istedim. Yazdığın notebooka baktım fiyatı aşırı pahalı. Gerçekten değmez. Yani 12 bin liraya 2070 satılıyordu, ona kıyasla %10 daha fazla performans almak için bu kadar para mantıklı değil benim gözümde.
Şuna bir bak, fiyat performans ürünü, önceki 2060'lardan daha iyi. Çünkü çıkabildiği güç değeri 115W'a kadar yükseldi.
Beğenmezsen masaüstüne yönel derim.
Bu onerdigi bilgisayar süper ama dikkat kardeşim bu paraya çok daha iyi bir masaüstü alırsın onu soyliyim yani kafadan 200 FPS üzerinde 50 FPS kırp sıcaklık kısmına hiç girmiyim zaten 😄

Son düzenleme:
Hocam öncelikle merhaba, burada yazan çoğu insan hayatında gamer laptop kullanıp PC kullanmamış ya da gamer PC kullanıp laptop kullanmamış ya da şöyle diyeyim toama videoları ile bilgi sahibi olmuş insanlar bakın çoğu diyorum söz meclisten dışarı o yuzden öneride bulunurken öneri yaptığınız insanın parasını boşa harcatmayın böyle forumlara bakıp 10 bin civarına laptop alıp pişman binlerce gamer var açın Sahibinden'i bakın satılan bilgisyarlarin hepsi laptop. Ben çoğunu satıp ve test eden birisi olarak söylüyorum söz konusu 20 bin üzeri laptop değilse yani soğutma ve dizayn kısmına ciddi mühendislik harcanmamış ise arada 150 FPS üzerinde 20-30 FPS'e kadar oynar 150 FPS için soyluyorum bunu 300 FPS aldığın örnek veriyorum CS GO'da en az 40 FPS oynuyor, Türkiye'de pek bu tür karşılaştırma yok varsada taraf inan bana, yabancı karşılaştırmalara bak tabsiyemdir. Sıcaklık değeri çok önemli kardeşim sıcaklık kısmına zaten hiç girmiyorum ve şunu söylemek istiyorum, eğer oyun oynayacaksan taşımam gerekmiyor bilgisayarı diyorsan hiç dusunme git masaüstü PC al neden diyeceksin 1 sene sonra laptop 15 bin lirada olsa isinmaya başlıyor 3-4 saat yük altında oyun oyna demek istediğimi anlarsın bununla birlikte sıcaklık değerlerini aşağı çekmen neredeyse imkansız Dell alianware bile kullandım, ki bakin araştırın dünyanın en iyi oyun bilgisayarı ve en iyi soğutmaya sahip "laptop" kasası ve bilgisayarıdır o bilgisayarda bile 3 saat oyun maratonunda 80'in altını görmedim.

Teşekkür ederim hocam. Masaüstü alacağım.

Teşekkür ederim. Sanırım masaüstüne yöneleceğim. Aradaki fark çok önceliğim oyun ama taşınabilirlikte olsa iyi olurdu haftada 1-2 kere laptopla dışarı çıkarım diye düşünmüştüm ama arada en iyi ihtimal 20FPS fark var.

Yok hocam Max-Q değil Mobile ama masaüstü alacağım sanırım daha kesin değil.
Üstelik masaüstüne yönelirsen 2080ti alabilirsin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fikir sahibi olman açısından şu linki bırakayım bu linktekiyle senin durumun pek farklı olmaz.

İlginç güzel kaynak hu. Mobil %20-30 daha yavaş

Yeni konular

Geri
Yukarı