Aynı Ekran Kartına sahip Laptop ve Masaüstü PC'de Performans Farkı Olur mu?

enesins

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar demek istediğim şu : Misal GTX 980'li bir laptop'um var. Bir de aynı özelliklere sahip GTX 980'li bir masaüstü bilgisayarım var. Sizce arasında performans farkı olur mu?

Laptoplarda donanımlar küçültüldüğü için de parçaların performansları da küçültülüyor. En az 10 fps fak eder. 30-40'a kadar çıkabilir grafik ayarlarıyla. Masa üstü her zaman daha iyidir gerek soğutması gerek performansı. Ben gittim laptop aldım bir yerlere giderken yanıma alırım diye. 2 yıldır yerinde duruyor:D İyi Sosyaller. :)

Notebooklarda ekran kartları sonralarında M ibaresi ile mobil olduklarını belirtir. Yani normal kartın kırpılarak mobil hale getirilmiş halidir. Kırpılma ile boyutla birlikte, gücü ve performansı da düşer. Yani Gtx 980 Gtx 980M' e göre çok daha performanslıdır.

Peki, teşekkürler bi yandan da şunu sorsam arkadaşla iddiaya girdik Monster laptop almış canım :D GTX 970 mi GTX 980M mi?

GTX 970 ile GTX 980 ile bf4 ultra ayarlarda 10 fps fark oluyor. Yine aynı ayarlarda aynı fpsi alırlar gibi bence ya da 980m biraz daha fazla alır.Tabii arkadaşlarımızın da yorumlarına bak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı