Aynı evde iki farklı internet servis sağlayıcısı kullanılır mı?

N3F3S

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, evimde şu anda FTTH 24 Mbps Superonline fiber internet kullanıyorum (internet kendi üstümde) bugün apartmanıma TurkNet'in GigaFiber'i geldi ama Superonline'ın taahhüdünün bitmesine daha bir ay var ve bir ay için çok saçma cayma bedeli çıkartıyorlar.
Soracağım soru Superonline'ın taahhüt süresi bitene kadar evimde TurkNet'in GigaFiber'ini de kullanabilir miyim (bu interneti de kendi üstüme açacağım) port vb. şeyler açısından problem olmaz değil mi?

Bizim apartmanda boş port olduğu için biz iki internet de kullanabiliyoruz. Evdeki ilk internet Türk Telekom 24 Mbps, diğeri ise Türknet ve 100 Mpbs. Boş port varsa kullanabilirsiniz.

Bizim apartmanda boş port olduğu için biz iki internet de kullanabiliyoruz. Evdeki ilk internet Türk Telekom 24 Mbps, diğeri ise Türknet ve 100 Mpbs. Boş port varsa kullanabilirsiniz.
TurkNet daha yeni apartmana geldi büyük ihtimal boş port vardır.
Port sorgulamasını başvuru esnasında TurkNet yapıyor değil mi?
ve ek olarak evimde ikinci bir fiber internet var diye ekstra ücret ödemem değil mi?

TurkNet daha yeni apartmana geldi büyük ihtimal boş port vardır.
Port sorgulamasını başvuru esnasında TurkNet yapıyor değil mi?
ve ek olarak evimde ikinci bir fiber internet var diye ekstra ücret ödemem değil mi?
Evet port sorgulamasını başvuru esnasında Türknet yapıyor, sorabilirsiniz. Diğer sorunuzun cevabını ne yazık ki bilmiyorum.

Evet port sorgulamasını başvuru esnasında Türknet yapıyor, sorabilirsiniz. Diğer sorunuzun cevabını ne yazık ki bilmiyorum.
O sorunun cevabını muhtemelen TurkNet'ten ve SuperOnline'dan da alabilirim.

Peki her daire için bir port mu açılıyor acaba, şimdi SuperOnline a sorduğum zaman başka dairenin portunu kullanırsınız eğer ikinci bir servis sağlayıcısına geçerseniz dedi.

Son düzenleme:
Aynı problemi şu an bende yaşıyorum.Evimde Superonline bağlı ama ben iş için ek olarak TurkNet bağlatmak istiyorum.Bağlantı aşamasında bir problem yaşar mıyım acaba? Konuyu takipteyim.

Aynı problemi şu an bende yaşıyorum.Evimde Superonline bağlı ama ben iş için ek olarak TurkNet bağlatmak istiyorum.Bağlantı aşamasında bir problem yaşar mıyım acaba? Konuyu takipteyim.
Dün akşam TurkNet'e başvurdum başvururken de bu konuyu ilettim sıkıntı olmaz dediler benim için bir port kapatmışlar sonra da başvuruyu yaptık kurulum için ekiplerin aramasını bekliyorum ters bir durum olursa yine burayı güncellerim.

Turknet veya baska bir ISS olsun farketmez, aslında olay boş bir port bulmak. Ne kadar boş port açılabilir ise o kadar internet sağlanabilir. Misal; şirkette 1 KOSnet kullanıyoruz yanına da Turktelekom bağlandı. Yoğunluğa göre ikisini istediğimiz zaman kullanabiliyoruz. Bir yayıncıda görmüştüm evine daireye kadar fiber çektirdi. İki ayrı hattan iki ayrı fiber bağlantı alabiliyordu sorun da yaşanmadı.

Boş port kontrolünü yapmak için, başvururken mi yoksa müşteri hizmetleri gibi bir numarayı mı aramak gerekir acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı