Aynı IP'ye bağlı birden çok cihazla girilebilen web siteye nasıl farklı şehirdeyken girilir?

Ergin_899

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. UYAP, avukatların kullandığı bir web sistemi ve aynı IP'ye bağlı birden çok cihazdan erişebiliyoruz. Fakat farklı şehirlerden erişmem gerektiğinde bunu yapamıyorum. Bazıları server kurup VPN ile bağlanmam gerektiğini sordu. Bilgisayardan anlarım fakat hiç Minecraft serverı hariç server kurmadım ve nasıl yapılır bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. UYAP, avukatların kullandığı bir web sistemi ve aynı IP'ye bağlı birden çok cihazdan erişebiliyoruz. Fakat farklı şehirlerden erişmem gerektiğinde bunu yapamıyorum. Bazıları server kurup VPN ile bağlanmam gerektiğini sordu. Bilgisayardan anlarım fakat hiç Minecraft serverı hariç server kurmadım ve nasıl yapılır bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?
UYAP'a sadece avukatlar girmez diye biliyorum neyse, adliyelerde bunun için Cisco VPN kullanıyorlar, onu dene.

Cihazınızı aynı IP dediğiniz aslında lokal olan bir alana dahil ediyorsunuz bu IP'yi kullanarak. İlgili sistemin içinde bulunduğu sunucuyla aynı yerel/özel ağdaki bir switch/hub/router'a VPN ile bağlanarak kendinizi bu ağ içerisinde gösteriyorsunuz. Bu sayede sisteme giriş yapabilirsiniz. UYAP sisteminin içinde bulunduğu ağa VPN bağlantısı açmanız yeterli olacaktır.
1710934083158.png

Cihazınızı aynı IP dediğiniz aslında lokal olan bir alana dahil ediyorsunuz bu IP'yi kullanarak. İlgili sistemin içinde bulunduğu sunucuyla aynı yerel/özel ağdaki bir switch/hub/router'a VPN ile bağlanarak kendinizi bu ağ içerisinde gösteriyorsunuz. Bu sayede sisteme giriş yapabilirsiniz. UYAP sisteminin içinde bulunduğu ağa VPN bağlantısı açmanız yeterli olacaktır.Eki Görüntüle 2145682
Teşekkür ederim. Peki bunu nasıl yapabilirim, Türkçe veya ingilizce bir kaynak gönderebilir misiniz. Yani VPN i nasıl ayarlayacağıma dair.

Teşekkür ederim. Peki bunu nasıl yapabilirim, Türkçe veya ingilizce bir kaynak gönderebilir misiniz. Yani VPN i nasıl ayarlayacağıma dair.
Direkt Cisco VPN indirip yapabilirsin, UYAP için devlet dairelerinde kullanılan VPN'dir. Ama şifreye ihtiyacın var.

Arkadaşın dediğin gibi sistem içinde kullanılan VPN cihazına göre gerekli yazılımı kurup size tahsis edilen kullanıcı adı şifre ile ilgili adrese bağlantı açmalısınız. Kurumunuzun Bilgi İşlem Dairesi ile irtibata geçerek bu bilgileri temin edebilirsiniz.

Merhaba, VPN sisteminizin çalışması için UYAP sistemine bağlantı kurabildiğiniz sürekli açık olması gereken bir cihaza ihtiyacınız bulunmakta.

Bunun ile ilgili olarak Linux ve Docker sistemlerine hakimseniz Twingate birinci sırada hem güvenlik hemde kullanılabilirlik açısından ilk önerim olucaktır.

Bunun yanı sıra daha kolay bir alternatif olarak Windows üzerinde Softether VPN kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı