Aynı kasada 2 farklı Windows kullanmak mümkün müdür?

Onur_9911

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, masaüstü bilgisayarımda 500 GB SSD + 1 TB HDD bulunmakta. Fakat güç kaynağım 400W olduğundan ikisini bir arada çalıştırmaya yetmiyor.
Acaba ben aynı kasa içerisine 2 farklı Windows'u SSD ve HDD'ye kursam istediğim zaman SSD'ye geçiş yapsam HDD boşta kalsa ve güç kullanmasa, istediğim zaman ise HDD'ye geçiş yapsam ve SSD güç kullanmasa; bu şekilde birbirinden bağımsız çalışmaları mümkün olur mu?

Herkese merhaba, masaüstü bilgisayarımda 500 GB SSD + 1 TB HDD bulunmakta. Fakat güç kaynağım 400W olduğundan ikisini bir arada çalıştırmaya yetmiyor.
Acaba ben aynı kasa içerisine 2 farklı Windows'u SSD ve HDD'ye kursam istediğim zaman SSD'ye geçiş yapsam HDD boşta kalsa ve güç kullanmasa, istediğim zaman ise HDD'ye geçiş yapsam ve SSD güç kullanmasa; bu şekilde birbirinden bağımsız çalışmaları mümkün olur mu?

Evet kurulur.

Dual Boot oluyor. Genelde Windows + Linux için yapılıyor ancak Windows + Windows'ta elbette olur. Ancak Windows + Windows gereksiz olmuyor mu sizce?

400 watt güç kaynağı her ikisini geçin aynı anda 7-8 taneye kadar sıkıntı çıkarmaz normalde. Bence sorun başka bir yerde. Sorunuza gelecek olursak, iki diskin de aynı anda çalışmamasını istiyorsunuz anladığım kadarıyla. Siz her ikisine de OS kursanız da ikisi de aynı anakart üzerinde olduğu için birbirleri ile iletişimde olacaklardır yani ikisi de aynı anda çalışacaklardır. Windows içindeki gelişmiş güç ayarlarından disklerin kapalı tutabilirsiniz diye biliyorum. HDD için bu seçenek mevcut fakat SSD'de bilemiyorum.

Tamamdır teşekkür ederim Dual Boot yöntemi ile yapacağım o zaman.Nasıl yapılacağını araştıracağım.Tavsiye edebileceğiniz bir kaynak var mıdır veya kolay bir şey ise nasıl yapabileceğimi anlatabilir misiniz?

450 watt güç kaynağıyla 5 disk kullanıyorum bunlardan 2 tanesi ssd. Hiçbir sıkıntı yok.

disk.png

Yeni konular

Geri
Yukarı