Aynı kasada iki ekran kartı + iki aynı oyunu oynamak

graydin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
İmzamda görüldüğü üzere iki monitörüm mevcut. Aynı kasaya AMD marka olan ancak serileri farklı olark iki ekran kartı takabilir miyim? Yani anakartı ortak kullanarak, X1 ekran kartını Y1 monitörüne, X2 ekran kartını Y2 monitörüne kurup, aynı oyunu iki farklı oyun hesabı üzerinden oynayabilir miyim?

Yani 2 ekran kartı taktığında CrossFire deniyor fakat hayatımda ilk defa duydum bunu :D ilginç merak ettim bende ama büyük ihtimal aynı goruntuyu verecekler veya hata olacak.

Arkadaşlar, tahmin yürütmeyin. Olmaz. 2 ekran kartı birleşmesi eskidendi, artık Crossfire ya da SLI yok. Yaparsın da zor. Ama bunlarda 2 ekran kartının aynı kart gibi davranması mantığına dayalı.

2 ekran kartı takmak sadece bazı programlarda ekran kartı RAM'inin kullanılmasına izin verir, ama işi yine tek kart yapar.

Yani bildiğin kasada bildiğimiz elemanlarla bu olmaz.

Arkadaşlar, tahmin yürütmeyin. Olmaz. 2 ekran kartı birleşmesi eskidendi, artık CrossFire'ya da SLI yok. Yaparsın da zor. Ama bunlarda 2 ekran kartının aynı kart gibi davranması mantığına dayalı.

2 ekran kartı takmak sadece bazı programlarda ekran kartı RAM'inin kullanılmasına izin verir, ama işi yine tek kart yapar.

Yani bildiğin kasada bildiğimiz elemanlarla bu olmaz.

Hocam mesela 2 tane PCI-e girişine 2 farklı kart takıp kullanamaz mıyız? Hani mesela böyle bir şey fotoğrafta olan gibi seçip kullanma falan.

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    10,7 KB · Görüntüleme: 44
Hocam mesela 2 tane PCI-e girişine 2 farklı kart takıp kullanamaz mıyız? Hani mesela böyle bir şey fotoğrafta olan gibi seçip kullanma falan.
Seçip kullanma olabilir, şahsen denemedim ama bu da laptoplara özgü dahili-harici kart durumu. Yani senin anakarta taktığın iki harici karta nasıl bir tepki verir bilemem. Yine de, sistem kesinlikle tek kart kullanacaktır. Çok çok seçim yaparsın.. AMA iki ekran kartı ekstra enerji harcayacak ve anakarta güç bindirecek.

Şahsen bundan herhangi bir getirin olası değil diye düşünüyorum. Yoksa ben yapardım, karttan bol bişey yok, PCI slotu da :)

Seçip kullanma olabilir, şahsen denemedim ama bu da laptoplara özgü dahili-harici kart durumu. Yani senin anakarta taktığın iki harici karta nasıl bir tepki verir bilemem. Yine de, sistem kesinlikle tek kart kullanacaktır. Çok çok seçim yaparsın. Ama iki ekran kartı ekstra enerji harcayacak ve anakarta güç bindirecek.

Şahsen bundan herhangi bir getirin olası değil diye düşünüyorum. Yoksa ben yapardım, karttan bol bir şey yok, PCI slotu da :)

Olabilir gibi duruyor ama olmayabilir de böyle bir şans varsa yapılabilir bence. Yani evde eski PC'den kalan 1060 6 GB gibi bir kart duruyorsa falan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartını parçalama kısmı yerine iki farklı grafik kartını atayacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı