Aynı marka ama farklı model RAM sorunsuz çalışır mı?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Elimde 2019 yazında aldığı. Crucial Ballistix Sport 2x8 GB 3000MHz CL15 1.35v RAM mevcut.
Link: Crucial 16GB (2x8GB) Ballistix Sport LT Gray DDR4 3000MHz CL15 1.35V PC Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Ben RAM kapasitemi 32 GB'a çıkarmak istiyorum fakat aynı modelden satılmıyor artık. Bu sebepten yine Crucial markasının Ballistix modellerinden biri olan bu; Crucial 16GB (2x8GB) Ballistix Siyah DDR4 3000MHz CL15 1.35V PC Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da RAM'i almaya karar verdim. Sonuç olarak 4 slot olacak. Acaba bu RAM'leri yine hazır DOCP/XMP profili ile 4 RAM IDE 3000MHz CL15 şekilde sorunsuz kullanabilir miyim?

Çalışmaz diye bir şey yok. Uyumlu da olabilir. Fakat bunun garantisi de olmuyor. En iyisi yine kit olarak almak.

Çalışmaz diye bir şey yok. Uyumlu da olabilir. Fakat bunun garantisi de olmuyor. En iyisi yine kit olarak almak.

Kit olarak alırsam en az 2K para vereceğim bu sebepten başka bir 2x8 GB RAM ile desteklemek istiyorum.
@NipponChemiConKYCap
Günümuzde oyunlar 16 GB RAM'i su gibi içmeye başladığı için yükseltmek istiyorum. Evet hala yeterli olabilir fakat sisteme yükseltme yapacağım uzun ömürlü olması açısından 32 GB'a yükseltmek istiyorum.

Çipler aynı değil, biri Micron'e die D9vpp biri Micron'e die C9bjz. Ama yine de uyumlu çalışırlar.

Anladım zaten yine aldığım yerde denerim önce.
Peki ikisini de yine 3000MHz CL15 kullanabilirim o zaman?

Satıp da alabilme durumu da olabilir. Masrafı azalmış olur.

Satıp da alabilme durumu da olabilir. Masrafı azalmış olur.

Yine zararda olacağım aslına bakarsanız. Ki zaten 2. el alım satıma pek olumlu bakmıyorum. 32 GB RAM de bana çok uzun bir süre gidecektir. Sonuç olarak biraz daha araştırma yapıp ona göre kararımı vereceğim. Ben de şahsen uyumlu olacağını düşünüyorum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı