Aynı marka farklı MHz RAM çalışır mı?

Batuhan2955

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz RAM'e sahibim. Oyunlarda yetersiz bulmaya başladım. Aynı 3200 MHz değerinde RAM alacağım 3000 MHz de kullanacağım ama uyumsuzluk yaratır mı?

Kimse yaratmaz diye bir garanti veremez. Sorun çıkmazsa bile en düşük frekansta çalışacağını unutmayın. İmkanınız varsa aynı RAM'den satın alın.

Tüm değerleri aynıysa sorun çıkartacağını sanmıyorum. CL, Mhz gibi değerlere bakarak alabilirsiniz. Ama her zaman aynı marka almak daha iyidir.

Evet, farklı MHz RAM modülleri birlikte çalışabilir, ancak sistem en yavaş RAM hızını belirleyebilir. En iyi sonucu almak için tüm RAM modüllerinin aynı hızda çalışması gerekir.

Kimse yaratmaz diye bir garanti veremez. Sorun çıkmazsa bile en düşük frekansta çalışacağını unutmayın. İmkanınız varsa aynı RAM'den satın alın.

Aynı RAM stokta yok bu yüzden 3200 MHz yöneldim.

Tüm değerleri aynıysa sorun çıkartacağını sanmıyorum. CL, MHz gibi değerlere bakarak alabilirsiniz. Ama her zaman aynı marka almak daha iyidir.

Marka aynı, CL değerleri aynı, MHz farklı.

Aynı RAM stokta yok bu yüzden 3200 MHz yöneldim.

Marka aynı, CL değerleri aynı, MHz farklı.
MHz farklıysa en düşük MHz değerinde çalışacaktır. Yani 3000MHz kullanmaya devam edebilirsiniz bir sorun olmaz.

Enteresan bir şekilde bende aynı sorunu yaşıyorum piyasada 3000Mhz RAM stoğu ya yok yada olanın fiyatı olağanüstü yüksek.

Bende sizin gibi bir yol izlemeyi düşünüyorum. İkinci el olarak satmaya kalksam ne kadara satılır ki acaba ?
16 GB CL16 3000Mhz ve 8 GB CL16 3000 Mhz ikisi de Kingston marka

Geri
Yukarı