Aynı MHz, farklı CL RAM'ler sorun çıkartır mı?

C_A_N

Kilopat
Arkadaşlar merhabalar, Asrock G31 M-S Anakartım var. Anakart DDR2 destekli. İki adet 2GB. DDR2 800 MHZ RAM'im var. İkinci RAM'i sonradan aldım. İlk RAM CL-6, İkinci RAM CL-5. Herhangi bir sorun yaşamıyorum? BIOS'da zaten her iki belleği de DDR2 800 MHZ olarak görüyor ve sorunsuz çalışıyor. Sormak istediğim birinin CL-6, diğerinin CL-5 olması herhangi bir performans kaybı yaşatır mı? Yoksa bu iki belleği satıp Dual Kit almama (performans artışı sağlayacaksa) gerek var mı?

Sormak istediğim birinin CL-6, diğerinin CL-5 olması herhangi bir performans kaybı yaşatır mı?

Bilgisayarlar her zaman en yavaş olan bileşene göre kendini ayarlar. Bu durumda bellekleriniz CL6 gecikme ile çalışıyorlar.

Ama asıl soruyu cevaplamak gerekirse: hayır. DDR2 için para harcamaya kesinlikle değmez. Çok yakında AMD'nin uygun fiyatlı DDR4 platformu kapıda olacak. Ona terfi edersiniz...

Bilgisayarlar her zaman en yavaş olan bileşene göre kendini ayarlar. Bu durumda bellekleriniz CL6 gecikme ile çalışıyorlar.

Ama asıl soruyu cevaplamak gerekirse: hayır. DDR2 için para harcamaya kesinlikle değmez. Çok yakında AMD'nin uygun fiyatlı DDR4 platformu kapıda olacak. Ona terfi edersiniz...

Recep bey, bu sistem 6 yaşındaki oğlum için revize ettiğim eski sistemim. İkinci ram ve ekran kartı takviyesi yaptım. Benim oyun için ayrı sistemim var. Değerli tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı