Aynı model ama farklı sitelerden alınan RAM sıkıntısız çalışır mı?

FarukBaban

Kilopat
Daha fazla  

Elimde var bir tane Crucial 8 GB attığım modeli. Bir tane daha alıp 16 yapmak istiyorum ama ilk aldığımı Vatan'dan almıştım ama fiyatlar uçmuş, mecbur diğer attığım linktekini alacağım. Bir sıkıntı olur mu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:

Elimde var bir tane Crucial 8 GB attığım modeli. Bir tane daha alıp 16 yapmak istiyorum ama ilk aldığımı Vatan'dan almıştım ama fiyatlar uçmuş, mecbur diğer attığım linktekini alacağım. Bir sıkıntı olur mu acaba?
Hocam bu şunun gibi birşey farz edin ki arabanızın benzini bitti benzin alacaksınız 1. seçenek eve yakın olandan alacaksınız 2. seçenek eve uzak olan fakat aynı şirketten alacaksınız. ;)

Onu takamdan öğrenemezsin 1 hafta içinde iade felan varsa al tak görüntü vermez ise iade et

Takmadan öğrenemeyeceğin şey, RAM'in kendisinin arızalı olup olmayacağı. Onu Vatan'dan da alsa bilemez. Arkadaş onu sormuyor. Vatan'dan aldığım RAM yerine Hepsiburada'dan alsam olur mu diyor.

Markaları farklı olsa bile olur çok çok absürt bir durum olmadığı sürece aynı MHZ ve CL değerlerine sahip RAM'ler uyumlu çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı