Aynı RAM'ler ile çalışan sistem şimdi açılmıyor

231981

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar daha 1 saat öncesine kadar 3 adet RAM ile çalışan sistemim şu an hiçbir şekilde açılmıyor. Görüntü gelmiyor yani. 4 adet slot var hepsinde deniyorum sadece tek modül RAM alıp 2.slota takarsam sistem açılıyor masaüstünü görüyor. Aynı RAM'i 2.slottan çıkartıp diğer slotlara taktığım da yine görüntü alamıyorum. Bu sorunu neden yapar? Elimde 3 adet RAM var hepsiyle denedim. Daha 1 saat önce bu 3 RAM takılı halde çalışıyordu.

Hocam işlemciyi çıkarttım telefon flaşı ile kontrol ettim bir tanesi hafiften yamulmuştu onu düzelttim fakat sonradan fark ettim en arkada ki pinlerden biri kopmuş üzerinde yok işlemcinin. Sanırım sebebi bu. Bunun çözümü yok değil mi? Sadece 2.slot çalışıyor 4 GB RAM takabiliyorum 8 GB olanı açmıyor 2.slot. 4 GB RAM'i açıyor sadece.

Bu arada pin kopuk değilmiş 2-3 tanesi hafiften yamulmuş bu sebep olur mu?

Yani hocam işlemciyi çalıştıktna sonra söktünüz mü sök tak yaptıktan sonra falan bozulduysa o zaman olabilir.

Yani hocam işlemciyi çalıştıktna sonra söktünüz mü sök tak yaptıktan sonra falan bozulduysa o zaman olabilir.

Güç tuşuna PSU kapalıyken 30 saniye basın ve bilgisayarı açın. RAM bellekleri resetleyecektir.

Arkadaşlar elimde ki 3 RAM'i de farklı sistemler de denedim hiçbirinde de görüntü alamadım sanırım 3 RAM de bozuldu aynı anda. Çünkü farklı RAM takınca test ettiğimiz sistemler açılıyor bende ki RAM'leri takınca çıt yok. Bende anakart ve işlemci de zarar görmüştür diye kenara kaldırdım hepsini bugün ASUS Z97 Pro gamer anakart ve i7 4770K aldım. Hayatımda ilk defa Intel sistem aldım bakalım bu nasıl performans verecek. Bu arada elimde ki bir tane RAM'i daha geçen gün sıfır aldım vatandan onu iade ya da değişim yaparlar mı?

Arkadaşlar elimde ki 3 RAM'i de farklı sistemler de denedim hiçbirinde de görüntü alamadım sanırım 3 RAM de bozuldu aynı anda. Çünkü farklı RAM takınca test ettiğimiz sistemler açılıyor bende ki RAM'leri takınca çıt yok. Bende anakart ve işlemci de zarar görmüştür diye kenara kaldırdım hepsini bugün ASUS Z97 Pro gamer anakart ve i7 4770K aldım. Hayatımda ilk defa Intel sistem aldım bakalım bu nasıl performans verecek. Bu arada elimde ki bir tane RAM'i daha geçen gün sıfır aldım vatandan onu iade ya da değişim yaparlar mı?

Hocam RAM'leri tek tek deneyin 3'ü birlikte sıkıntılı olabilir 1'i bozuksa diğerlerinede engel oluyor diye biliyorum bozuk olanı yeni aldıysanız bir garantiye götürün eğer markası kaliteliyse çoğunlukla ilgilenirler.

Geri
Yukarı