Aynı sokaktaki binalarda farklı internet altyapısı var

yiid

Decapat
Yokuş bir sokakta oturuyorum, şu an altyapım 10Mbps hızında fakat hemen bir altımızdaki aşağıdaki bina 35 Mbps alıyor ve yokuşun bitiminde olan sokak dahil 35 Mbps fakat bize bu gelmemiş. Nedeni ne olabilir? Bizim de 35 Mbps alma şansımız var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yokuş bir sokakta oturuyorum, şu an altyapım 10Mbps hızında fakat hemen bir altımızdaki aşağıdaki bina 35 Mbps alıyor ve yokuşun bitiminde olan sokak dahil 35 Mbps fakat bize bu gelmemiş. Nedeni ne olabilir? Bizim de 35 Mbps alma şansımız var mı?

Ben sana söyleyeyim durumu modem arayüzünden mi baktın öylese 10 Mbps görünüyor olabilir çünkü ADSL porttasındır. Şuradan sorgulayip bizimle paylaşır mısınız sonucu.

Her bina aynı saha dolabı üzerinden Public ağa açılmıyor. Bazen aynı binada aynı ISS'den hizmet alan 2 müşteri bile farklı saha dolapları üzerinden bağlantı sağlıyor olabiliyor.

Buradaki durum ise eğer bahsettiğin gibi ise, ilgili saha dolabında iyileştirme çalışması yapılmamıştır. Mevcut kaynaklar ona yetiyordur, talep edersen belki geliştirme sağlarlar.

Yokuşun başındaki bina başka, sonundaki bina başka saha dolabından erişim sağlıyordur. Yokuş dediğin sokağın ne kadar uzun olduğunu da bilmiyoruz tabi. Sen bir yoksa ISS'i belki sana da o hızı sunabiliyorlardır. Ben çok defa yanlış bilgi veren müşteri temsilcisi ile karşılaştım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-07-28-23-46-42-049_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-07-28-23-46-42-049_com.android.chrome.jpg
    102,2 KB · Görüntüleme: 68
  • Screenshot_2020-07-28-23-47-22-364_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-07-28-23-47-22-364_com.android.chrome.jpg
    105,9 KB · Görüntüleme: 64
Her bina aynı saha dolabı üzerinden public ağa açılmıyor. Bazen aynı binada aynı ISS'den hizmet alan 2 müşteri bile farklı saha dolapları üzerinden bağlantı sağlıyor olabiliyor.

Buradaki durum ise eğer bahsettiğin gibi ise, ilgili saha dolabında iyileştirme çalışması yapılmamıştır. Mevcut kaynaklar ona yetiyordur, talep edersen belki geliştirme sağlarlar.

Yokuşun başındaki bina başka, sonundaki bina başka saha dolabından erişim sağlıyordur. Yokuş dediğin sokağın ne kadar uzun olduğunu da bilmiyoruz tabii. Sen bir yoksa ISS'i belki sana da o hızı sunabiliyorlardır. Ben çok defa yanlış bilgi veren müşteri temsilcisi ile karşılaştım.

Haklısınız hocam ben de internetime Fast pathe geçirmeye çalıştım. Müşteri hizmetlerini arayarak ertesi gün evime saha ekibi geldi karşıdaki de ne istediğimi anlamıyor ki🤣.
Bir başka şok daha geliyor.

Evet @BilgisayarKurdu haklı çıktı farklı dolaplardan hizmet alıyorsunuz.

Haklısınız hocam ben de internetime Fast pathe geçirmeye çalıştım. Müşteri hizmetlerini arayarak ertesi gün evime saha ekibi geldi karşıdaki de ne istediğimi anlamıyor ki🤣.

Evet @BilgisayarKurdu haklı çıktı farklı dolaplardan hizmet alıyorsunuz.

Aslında 10 metre aşağıdaki bina 76 Mbps olarak gösteriyor. Bu arada talebi nereden yapmalıyım?

Geri
Yukarı