Aynı üründen 3 tane alınırsa gümrükten geçer mi?

tworkie

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, aynı üründen 3 kutu alacağım yurt dışından. Bir yerde geçmediği görmüşüm herhalde aklıma takıldı. Geçer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, aynı üründen 3 kutu alacağım yurt dışından. Bir yerde geçmediği görmüşüm herhalde aklıma takıldı. Geçer mi?

Belli olmaz. Gümrük işlerindeki adamın moduna bağlı. Ticari kullanım için sipariş verilmiş denildiği anda red yiyor. Bazen aynı üründen 10 tane bile sipariş verilse geçebiliyor.

1700424934850.png

AliExpress'te şöyle bir yazı var yorumu sana bırakıyorum.

18 yaş altıyım yine de ticari kullanım denilebilir mi?

Olay teslimatın ticari olup olmamasında bitiyor. Gümrüğe takıldığında tedarikçi firma izin belgeniz olduğunu göstermediğiniz sürece alamazsınız. @Qony bilgi paylaşımı yapmış zaten. Sitedede bilgi var.

Eki Görüntüle 2022917

AliExpress'te şöyle bir yazı var yorumu sana bırakıyorum.

Her zaman öyle olmuyor. Bazen işi çıkmaza sokuyorlar. Geçen ay sipariş verdiğim 512MB'lik RAM modüllerini gümrükten salmadılar. 4 Modül boşa gitti. Bir de iade de yapamıyorum. Tam baş belası bazı gümrükçüler.

Olay teslimatın ticari olup olmamasında bitiyor. Gümrüğe takıldığında tedarikçi firma izin belgeniz olduğunu göstermediğiniz sürece alamazsınız. @Qony bilgi paylaşımı yapmış zaten. Sitedede bilgi var.

Her zaman öyle olmuyor. Bazen işi çıkmaza sokuyorlar. Geçen ay sipariş verdiğim 512MB'lik RAM modüllerini gümrükten salmadılar. 4 modül boşa gitti. Bir de iade de yapamıyorum. Tam baş belası bazı gümrükçüler.

Yani o yüzden dedim yorumu ona bırakıyorum diye anlamadı herhalde alakasız demiş :D

Olay yine gümrüğün keyfine kalıyor. 1 pakette 10 tane aynı tip oyuncak olduğunu düşünün. Gümrüğün keyfine göre bu tek siparişin içinde 10 tane ürün var bu reddedilecek dediği de oluyor. Bu 1 sipariş tek paket içinde kaç tane olduğunun önemi yok dediği de oluyor(bayağı nadir şu son dönemde). Bir de ticari usulle numune alma mevzusu var. Şirketler en fazla 5 adete kadar alabiliyor. Aynı üründen 1'den fazla olduğunda ticari sipariş olarak kafaya göre karar veriyorlar. Pek hoş bir durum değil.

Yani o yüzden dedim yorumu ona bırakıyorum diye anlamadı herhalde alakasız demiş :D

Hocam ben aynı ürün ve aynı zaman diyorum, orda dediği ise 6. farklı ürünü söylediğinizde takılıyor, yani farklı zamanlarda.

Şimdi başa bir forumda gördüm, 2’den fazla geçmiyormuş, ama ne kadar doğru bilemem.

Geri
Yukarı