Aynısından üretilmeyen RAM'in yanına hangi RAM alınmalı?

BoraWish

Decapat
Daha fazla  
Anakart
ASUS TUF B450M-PLUS GAMING
İşlemci
AMD Ryzen™5 3600 Soket AM4 3.6 GHz 32MB 65W 7nm
Crucial 16 GB (1x16 GB) Ballistix Sport at DDR4 3000MHz model RAM'im var bir tane daha almak istiyordum aynısından ama hiçbir yerde satılmıyor. Ne yapmalıyım başka modelden 16 GB DDR4 3000MHz CL16 RAM alsam işe yarar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Görsel olarak gözüme batmaz derseniz elinizdeki ram ile aynı marka çipe sahip başka bir ram alıp takabilirsiniz. Veya elinizdeki satıp iki tane aynı model ram alabilirsiniz.

Ben Karma 16 GB RAM kullanıyorum 4 saatlik Memtest yaptım sorun çıkmadı.
Biri Apacer Panther diğeri Patriot Viper çipleri aynı değil ama sorun yaşamadım... RAM sorunları artık kalmadı boşuna dert etme öyle illa aynısı olamak zorunda değil. Yine de bana bakmayın ayrı RAM alırsınız sorun yaşarsınız bir şey olur sorumlusu ben değilim.

Biri Apacer Panther diğeri Patriot Viper çipleri aynı değil ama sorun yaşamadım... RAM sorunları artık kalmadı boşuna dert etme öyle illa aynısı olamak zorunda değil. Yine de bana bakmayın ayrı RAM alırsınız sorun yaşarsınız bir şey olur sorumlusu ben değilim.

Anladım teşekkürler. Keşke ilk aldığımda ikili alsaymışım böyle olcağını bilsem. Hiç tahmin etmemiştim satılmayacağını off.

Kesinlikle hocam bir sürü farklı markalı farklı çipli ramleri yan yana sorunsuz kullandım ama bişi olmaz deriz şansa bir sıkıntı çıkar, uymaz durduk yere mağdur etmiş oluruz insanları.

Geri
Yukarı