Ayrılmış Video Belleği 32 MB Sorunu

xxzeboxx

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ben laptop kullanıcısıyım ve oyun amaçlı almıştım ama ekran kartı Ayrılmış Video Belleği 32 mb oyun için çok düşük. Oyun oynarken çok kasma yapıyor. Bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

GPU-Z çalıştırıp ekran görüntüsü alın. Ya da GPU-Z'de yazan ekran kartı modelini söyleyin. Ya da Başlat menüsünü açıp "dxdiag" yazıp Enter'a basın. Açılan pencereden Ekran sekmesine geçin ve burada yazan ekran kartı modelini belirtin.

Uygulamaya sağ tıklayın daha sonra grafik işlemciyle çalıştıra basın. Varsayılan grafik işlemcisini değiştire basın ve ayarları istediğiniz gibi yapın.

Çift ekran kartımı var bilgisayarda?
Bilgisayarımda İntek(R) HD Graphics adında ekran kartım var. Toplam kullanabilirlik 1696 mb.
Ayrılmış video belleği 32 mb
Sistem video belleği 0 Mb
Paylaşılan sistem belleği 1632 mb
Servis ile görüştürtüğümde ekran kartını internetten güncellenince düzelir diyorlar. Ama bulamadım.

- - - Güncellendi - - -

Uygulamaya sağ tıklayın daha sonra grafik işlemciyle çalıştıra basın. Varsayılan grafik işlemcisini değiştire basın ve ayarları istediğiniz gibi yapın.
Senin sölediğin bana daha önce söylendi. Ben sabit kalmasını istiyorum. Google'de videolar bile kasıyor. 1080p'de rahat izliyorum ama video kasıyor.

- - - Güncellendi - - -

GPU-Z çalıştırıp ekran görüntüsü alın. Ya da GPU-Z'de yazan ekran kartı modelini söyleyin. Ya da Başlat menüsünü açıp "dxdiag" yazıp Enter'a basın. Açılan pencereden Ekran sekmesine geçin ve burada yazan ekran kartı modelini belirtin.
Burak Alkan dediğin şey için çok teşekkürler. Fakat bilgisayarım elimde olmadığı için yapamıyorum ve Windows8 de başlat menüsü yok. Onu nereden yapıcam?

Ekran kartınız HD Graphics ise zaten yapabileceğiniz bir şey yok. O ekran kartı zaten en fazla 32 MB veriyi ancak işler. Eğer laptop ise yeni laptop alacaksınız. Masaüstü ise harici bir ekran kartı takmanız gerek. Sonuç olarak çıkmaz sokak vakası.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı