AYT coğrafya için TYT konularının tümünü bilmek gerekir mi?

Shukurani

Decapat
Coğrafya kodları hocadan 9 günde konu anlatım kampından dinleyip 3 adım çözdükten sonra AYT'ye geçebilir miyim? Çok sıkıntı olur mu arkadaşlar?

Harita bilgisi.
Doğa ve insan.
Atmosfer.
Büyük iklim tipleri.
Bölgeler.
Nüfus ve Türkiye nüfusu.
Doğal afetler.

Zaman yok diye AYT'ye olabildiğince geçmek istiyorum da tavsiyeniz var mı?

AYT coğrafya bildiğin genel kültür gibi bir şey bazı sorular çok kolay ama tavsiyem harita bilgisi ve nüfus bitir sonra geç.

Anladım peki 3 adım soru bankasını çözemeli miyim?

Hedefim sözelde 100 bin olduğundan fulleme odaklı değilim mesela tarihte Osmanlı dönemine kadar geldim ama bu konuyu elemeyi düşünüyorum çok uzun konu olduğundan elersem diğer konulara daha çok vakit ayırabilirim sence iyi mi böyle?

Anladım peki 3 adım soru bankasını çözemeli miyim?

Hedefim sözelde 100 bin olduğundan fulleme odaklı değilim mesela tarihte Osmanlı dönemine kadar geldim ama bu konuyu elemeyi düşünüyorum çok uzun konu olduğundan elersem diğer konulara daha çok vakit ayırabilirim sence iyi mi böyle?

Yeni yazıyorum sınav haftam olduğu için tahminen haftaya da yazamam fakat son tavsiyem Tarih ise OGM Materyal ve 3 adım çözün işe yarar. Son baskısı ve dağıttıkları denemeler kötü değildi iyileşme var.

Konu elemekten ziyade yorum sorularına bakın zaten AYT tarih bile olsa çok uçlarda olmadıkça gelen ezber soruları basit veya birazcık hatırlayınca bulunabilir oluyor. Son olarak TYT ve AYT Tarih arasında kesin bir ayrım çok iç içeler TYT kısmı yorum ağırlıklı AYT kısmı ezber yani AYT çalışıyorken fark etmeden TYT hallediyor oluyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı