AYT fen en kolay konular

spiritual

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu sene boyu AYT fene çok çok az çalıştım. AYT'de ekstradan 3-4 net gelsin istiyorum. 2. dönem konuları olmadan AYT fizik, kimya ve biyolojide garanti net yapılacak kolay sorular gelir dediğiniz konular hangisi? Kısa tekrarları izleyip ne kadar kurtarabilirsem o kadar kurtarmaya çalışacağım bu sınavda.

Biyoloji için Dr. Biyoloji Fermantasyon ve Modern Biyoloji videolarını izleyin. Fizik için yapabileceğiniz çok bir şey yok belki şansa yaparsınız 1-2 soru. Kimya'da mol kavramı biliyorsan onu yaparsın bir de gazlara kısaca bakabilirsin.

Merhaba arkadaşlar. Bu sene boyu AYT fene çok çok az çalıştım. AYT'de ekstradan 3-4 net gelsin istiyorum. 2. dönem konuları olmadan AYT fizik, kimya ve biyolojide garanti net yapılacak kolay sorular gelir dediğiniz konular hangisi? Kısa tekrarları izleyip ne kadar kurtarabilirsem o kadar kurtarmaya çalışacağım bu sınavda.
Biyoloji için ekolojiye bakabilirsin.

Bu kadar konuya çalışsın demedim ki zaten. En kolay konular bunlar, birkaç konu videosu ile halledilebilir. Biyoloji sinir sisteminden yada kimya gazlardan çok daha iyidir bu konular.
Geçen sene gazlarda gelen soru sadece P.Ma=d.R.T çarpımı bilinerek yapılabiliyordu yalnız. :D Zaten konuda 3 tane formül var P.V=n.R.T bir de Graham Difüzyon Yasası. Büyük ihtimalle sayısal soru soracaklar yine bilerse yapar.

Yeni konular

Geri
Yukarı