AYT matematik neden bu kadar kanser?

Her sorunun o kadar farklı çözümü var ki yani hiçbir alakası yok gibiler.
İşte olay da bu. Sen soru tipine odaklanıyorsun. İspatları ve tanımları bilsen geriye pek bir şey kalmıyor.

Soru tipi diye tutturanları görüyoruz. Ben tutturmamama rağmen yanlış yaptım. Benim TYT'de sadece 1 yanlışım vardı. Yanlış olan soru daha önce sayıları farklı şekilde birinin bana getirdiği bir soruydu. Çoğu öyle zaten ama 4 işlem sorusuydu. Bir şekilde yanlış olmuş.

Bu arada fiziğin %99'u direkt formül. Okullarda görülen öyle.

Acil çözülmesi gereken en yayınlardandır . Aşırı zordur ve saçma soruları vardır . Daha kolay kitaplara yönelmen lazım 3-4-5 deneyebilirsin.
Bilmiyorum hocam kimisi sizin gibi diyor kimisi de ösym tarzı diyor zordan kaçmayın bebek oyuncağı sorular çıkmaz diyor. Soru bankası yerine fasikül çözmek istedim daha detaylı olur diye. Çap, Tonguç, acil, apotemi dışında pek fasikül yok zaten bildiğim kadarıyla, ben de Acil aldım ösym tarzı diye ancak daha sadece fonksiyonları bitirdim ve saçma sorular vardı açıkçası.

Bilmiyorum hocam kimisi sizin gibi diyor kimisi de ösym tarzı diyor zordan kaçmayın bebek oyuncağı sorular çıkmaz diyor. Soru bankası yerine fasikül çözmek istedim daha detaylı olur diye. Çap, Tonguç, acil, apotemi dışında pek fasikül yok zaten bildiğim kadarıyla, ben de Acil aldım ösym tarzı diye ancak daha sadece fonksiyonları bitirdim ve saçma sorular vardı açıkçası.
Sorunu tipini ve konuyu pekiştirmeden zor yayın çözseniz ne işe yarayacak ? Kolay sorulardan başlayıp konuyu kavradıktan sonra acil çözmeniz daha mantıklı olacaktır. Acil cidden zor bir yayın olduğu için zorlamanız gayet normal . Orta veya kolay seviye bir kitap alın ve ondan çözün ki konuyu anlayabilip kavrayın.
Edit : Geçmiş yıllarda sorulan sorulara baktığınız da ise çok zor olmadığını göreceksinizdir. Aralarda böyle eleyici sorular var sadece onda da basit düşünüp işlem yapıldığında rahatça çözebiliyorsunuz.

Konuyu bilmeden pekiştirmeden soru bankasına atlamayın. Önce bir Apoteminin fasikülünü alıp konuyu iyice anlayın sonra sorularını çözersiniz.

Apotemi kazık diyorlar. Hiç çözmedim ama sadece 1 kere tyt denemesini yaptılar o da çok zordu gereksiz detaylar vardı fende.
Denemeleri güzel değil lakin fasikülleri muazzam. Herkes zor deyip başlama diyor lakin alakası yok. Soruları zor olabilir ama saçma değil yani soruyu mantık kurabiliyorsan yapabilirsin. Geçen sene 40/40 AYT matematik yaptıysam sebebi Apotemidir öyle söyleyeyim sana.

Bugün adam akıllı baştan izledim video serisini. Elimde 3 kaynak var biri acil fasikülleri biri karekök ayt mat biri de dershanenin kendi yayınları. Dershaneninkinde çözebildim fakat diğer ikisinde kalem oynamıyor. Çok mu kazık acaba acil ve karekök? Siz ne çözüyorsunuz?

Konunudaki eksi mesajları biraz üstünkörü de olsa okudum. Sorulara yanlış yaklaşıyor olabilir misiniz? Hangi konularda sorun yaşadığınızı bilmediğim için kesin yorumlarda bulunmak istemiyorum ama belki sorun bu olabilir. Elinizde soru örneği varsa yaklaşım konusunda yardımcı olabilirim.

Konunudaki eksi mesajları biraz üstünkörü de olsa okudum. Sorulara yanlış yaklaşıyor olabilir misiniz? Hangi konularda sorun yaşadığınızı bilmediğim için kesin yorumlarda bulunmak istemiyorum ama belki sorun bu olabilir. Elinizde soru örneği varsa yaklaşım konusunda yardımcı olabilirim.
Hocam bir konu değil birden fazla konuda sorun var. 2.drc denklem, parabol, polinom vs. Hani 1-2 soru yapıyorum diğerlerinde aklıma hiçbir şey gelmiyor. Çözüme bakıyorum acayip bir şey diğerlerinden çok çok farklı. Neyi bilmediğimi çözebilsem halledecem de bilmiyorum ki hata nerede. Kafa matematiğe basmıyor olsa, derim tamam benim sayısal zeka iyi değil, ama TYT MAT 30+ yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı