AYT matematik soru bankası önerisi

Ahmet Hancı

Hectopat
Daha fazla  
3 4 5 almayı düşünüyorum ek olarak. "2021 model" adlı kitabı vardı. İyi deniliyor, video çözümleri de var. Genel olarak yeni nesil ve video çözümlü soru bankası istiyorum. Başka iyi bildiğiniz soru bankası varsa önerilerinize açığım. Geliştirmeye yönelik alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 4 5 almayı düşünüyorum ek olarak. "2021 model" adlı kitabı vardı. İyi deniliyor, video çözümleri de var. Genel olarak yeni nesil ve video çözümlü soru bankası istiyorum. Başka iyi bildiğiniz soru bankası varsa önerilerinize açığım. Geliştirmeye yönelik alıyorum.

3D almanızı öneririm. Gayet güzel, uğraştırıcı sorular var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana önerim çok önerilenlerden orta-zor seviye kitapları çözmen. Ne kadar zor soruyu çözebildiğin kadar ne kadar değişik soruları çözdüğün de önemli. Farklı soru kalıpları, yeni nesil soruların olduğu kitaplar özellikle.

Kısacası sadece bir kaç kitapla kalma.

Ben 345 çözmüştüm. Güzel soruları vardı ama bazı konularda zayıftı. Mesela trigonometride denklem çözümünde hem az sayi vardı hem de doğru dürüst soru yoktu o kisimla ilgili. Tabii 1-2 sene oluyor, kitap içeriği degismis olabilir ama çoğunlukla sorular değişmiyor.

@BerkayZ87 piyasadaki tepe soru bankaları onlar ama içinde kasıntı veya gereksiz uzatılmış sorular da var. O yüzden bence çözücekse içinden seçerek çözsün. Diğer türlü vakit kaybı oluyor.

@BerkayZ87 piyasadaki tepe soru bankaları onlar ama içinde kasıntı veya gereksiz uzatılmış sorular da var. O yüzden bence çözücekse içinden seçerek çözsün. Diğer türlü vakit kaybı oluyor.
345 AYT MAT kitabının bence tamamı vakit kaybı. 2018 ve 2019 modelleri bildiğin çöp. 2020 modeli eh işte biraz. 345, TYT alanında daha iyi bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı