AYT'de 30 net için ne yapılmalı?

KomutanLogar001

Centipat
Arkadaşlar AYT netim 15 (fen: 10 mat: 5 bazen tam tersi) fakat hep 15 civarı neredeyse biyoloji konularım bitti fakat soru çözmüş olmama rağmen artmadı onu arttirabilirim ama tam olarak soru dağılımıni fen ve mat için nasıl yapmalıyım? Son 50 günde 15-20 net arttırmak istiyorum. Hedefim 30-35 arası AYT yapmak. Sıralama olarak da 200-270k arası (TYT netim: 45-55 arası) tecrübeli olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir misiniz?

Soru da çözdüm ama yükselmiyor dediğine göre muhtemelen testlerinin ve denemelerinin analizini yapmamışsın. Her soru çözümünde ve deneme çözümünde açıp hangi konularda yapamamışsın, hangi konularda üstünkörü yapmışsın bunu incelemen lazım. Yapamadığın soruların konularını tekrar çalış sonra o konu ile ilgili bir daha test çöz. AYT daha çok bilgi birikimi üzerine olduğu için test çözerken yanına formüllerin olduğu sayfaları açıp bakarak da çözebilirsin, bir sıkıntı olmaz. Sürekli formülleri göre göre zaten otomatik ezberleyeceksin bir yerden sonra. Mümkün olduğunca eksik konuların üstüne git, tekrar tekrar soru çöz. Bunun haricinde eksik veya yanlış yaptığını düşündüğün durumlar varsa yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı