Az kaynak tüketen tarayıcı önerisi

Chrome'dan daha hafif bir tarayıcı değil. Tarayıcı parmak izin farklı olacağı için Tor ağından elde edebileceğin en fazla pseudoanonimite olacaktır. DNS sızdırarak bunu dahi beceremediklerini gösterdilerse de bu saatten sonra gizliliğin adına güvenip güvenmemek sana kalmış.

Gerçekten hafif bir tarayıcı için SeaMonkey veya Pale Moon'a göz atabilirsin.

Ben normalde kendimi bildim bileli düşük sistem kullanıyorken bile Google Chrome kullanırdım ama son zamanlarda hatalar çıkmaya başladı. Örnek vermek gerekirse YouTube'dan video izlerken aniden duruyor bir yükleniyor gibi bir şey oluyor sonra video bir anda bitiyor bazen bitmiyor ama 1 dakika falan video yükleniyor gibi gözüküyor sistem veya internetle alakalı değil çünkü 500/50 bir hızım var ve sistemim imzada var zaten.

Bazen mesela bu foruma girerken bile az önce birkaç defa yükleniyor öyle giriyor ve bildiğiniz üzeri fazlaca RAM yiyor bende 16 GB mevcut arkada Discord Steam oyun falan açıkken Chrome'da açık oluyor arada ve bayağı bir CPU ve RAM tüketiyor şimdi Brave diye bir tarayıcı gördüm ne kadar iyi bilemem Google Chrome altyapısı kullanıyor ama daha iyi diyorlar kullananlar varsa önerirler mi? Veya önerebileceğiniz bir tarayıcı var mı?
Opera GX .

Geri
Yukarı