Azure sadece 4 çekirdekli cihazlar görünüyor

Mecra

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar kredi kartı ile üye olduğum için 1 ay kullanımlık 1440 TL var. Hesap ücretsiz deneme hesabıdır.
Birkaç sorum var cevaplarsanız çok sevinirim.

1) Boyut kısmındaki yüksek çekirdekli ve pahalı makinelar artık "yetersiz kota - aile sınırı" sekmesi altında sönük olarak yer alıyor. Daha önce böyle bir sorun yoktu. 15 dk önce yani. Makineleri açtığımda en pahalı cihazlarda gözüküyordu şimdi sadece 4 çekirdekliler falan gözüküyor. Bunun sebebi nedir?

Örnek.

HB120RS_V2.

Yüksek performanslı işlem.
120.
456.
8
8x500.
937.5
Desteklenen.
₺18.921, 60.

Bu cihazda su yazıyor:

Yetersiz kota​

Bu yapılandırma için 120 vcpu gerekiyor ancak standart hbrsv2 ailesi vcpus için yalnızca 0 vcpu (toplam 0 vcpu'dan) kaldı.

2) Bu ücretle illa 1 aylık para yeten cihazları mı almam gerekiyor. Mesela saati 21 TL olan on binlerce TL aylık kullanım olan makineları alıp bakiyenin yettiği kadar birkaç gün kullanamaz mıyım?

3) Cihaza SSD kısmından bir seçim yapmadığımız zman sistem bize kaç GB SSD veya HDD veriyor bu yazmıyor bunu merak ettim.

4) Bu sanal makinelarda veri alım gönderim hızı limiti var mı? Sınırsız indirme ve upload yapabilir miyim?

Herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ilk olarak sanal makine kiralarken genel olarak abonelik modeli ile kiralama yapabilirsin. Yani 20000 TL olan sunucuyu kullanmak istemek gibi bir durumun yok vesaire vesaire :D onlar biraz daha Enterprise sirketlerin oyuncaklari.

Limitler burada belirtilmis.

Azure biraz pahalidir. :D digitalocean tavsiyemdir.

Dosya Ekleri

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    12,7 KB · Görüntüleme: 22
Ilk olarak sanal makine kiralarken genel olarak abonelik modeli ile kiralama yapabilirsin. Yani 20000 TL olan sunucuyu kullanmak istemek gibi bir durumun yok vesaire vesaire :D onlar biraz daha Enterprise sirketlerin oyuncaklari.

Limitler burada belirtilmis.

Azure biraz pahalidir. :D digitalocean tavsiyemdir.

Hocam çok teşekkür ederim şu an 4 çekirdekli 16gb ramli bir makina oluşturdum ve Windows 7 kurdum. Bu cihaz pek işimi görmeyecek gibi paket yükseltmeyi düşünüyorum.
Size bir sorum olacak konu hakkında bilginiz olduğunu görüyorum.
Ben şu an kurduğum bu cihazda python ile bir işlem yapıyorum. Bu işlem yüksek cpu gerektiren bir işlem.
Azure portal'dan cihazı incelediğimde izleme kısmı var. Burada cpu kullanımı disk kullanımı vs gibi verileri portaldan takip edebiliyorum.
CPU kullanımı hep %30. Bunu nasıl çözebilirim. Normalde %100 kullanmasını istiyorum. Cpu isteyen bir işlem yapıyorum tıpkı render gibi ama her nedense Cpu %30 ortalama üstüne çıkmıyor.
Bunun sebebi nedir ve nasıl çözebilirim.

Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı