"b" dosya türünü yanlışlıkla metin belgesi olarak açtım

saban132

Decapat
Arkadaşlar oyun dosyasını yanlışlıkla metin belgesi olarak açtım. Dosyayı eski haline nasıl getircem ?
Oyundaki karakterlerde bozulma var.

Uzantısı .txt olarak değişti ise, Yeniden adlandır diyerek uzantısını .b yapın.

Arkadaşlar oyun dosyasını yanlışlıkla metin belgesi olarak açtım. Dosyayı eski haline nasıl getircem ?
Oyundaki karakterlerde bozulma var.
Muhtemelen karakterlerde bozulma yok kodlama sistemini not defteri desteklemiyor. Arkadaşın dediği gibi dosya uzantısı değiştiyse düzeltin, normal çalışacaktır.
O dosyayı direkt açmanız gerektiğini sanmıyorum fakat gerekiyorsa açmak istediğiniz programı seçmek için sağ tıklayıp birlikte aç deyin ve hangi programla açmak istediğinizi seçin.

Muhtemelen karakterlerde bozulma yok kodlama sistemini not defteri desteklemiyor. Arkadaşın dediği gibi dosya uzantısı değiştiyse düzeltin, normal çalışacaktır.
O dosyayı direkt açmanız gerektiğini sanmıyorum fakat gerekiyorsa açmak istediğiniz programı seçmek için sağ tıklayıp birlikte aç deyin ve hangi programla açmak istediğinizi seçin.

Dediğiniz gibi yaptım olmadı. Acaba format atsam mı ?

Acaba format atsam mı ?
şaka mısın?
f.jpg
Her neyse dosya bozulmamıştır korkmayın. Programı açın, çalışırsa bir şey yoktur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı