B ehliyet ile 125 CC olabilen hangi motorlar kullanılabilir?

BorsaKaplani888

Kilopat
Yer
İzmit
Merhaba, aktif olarak 80 CC bluebird kullanıyorum, motorumdan gayet memnunum fakat bazı günler işe motorla gidip geliyorum ve ana yollarda 80 CC haliyle sıkıntı yaşatabiliyor. B ehliyet ile tk 03 gibi kullanabileceğim hangi motorlar var? Bilenler cevaplarsa çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
B ehliyeti ile 125CC motosiklet kullanamazsın. Yasayla ilgili bir gelişme yok henüz.
Ruhsatta 50 CC olarak geçip 125 CC'ye yükseltebilen motorlardan bahsediyorum hocam. TK 03 örneğini ondan dolayı verdim, yoksa biliyorum kullanılamadığını. Şu an motor ehliyetine bütçe ayırmak istemiyorum, işimi görse yeter mantığıyla devam ediyorum sadece.

Ruhsatta 50 CC olarak geçip 125 CC'ye yükseltebilen motorlardan bahsediyorum hocam. TK 03 örneğini ondan dolayı verdim, yoksa biliyorum kullanılamadığını. Şu an motor ehliyetine bütçe ayırmak istemiyorum, işimi görse yeter mantığıyla devam ediyorum sadece.
Bir problem olmaz. Sonuçta ruhsatta 50cc yazıyor. Polis motora bakıp bu 125cc diyemez, bence anlayamaz da. Resmî belgede(ruhsat) yazan önemli, zaten ona bakıyorlar.

CG tarzı motorlara bakabilirsin. Arora CG50 alt takım 150 veya 125 olması lazımdı. Ona da bakabilirsiniz eğer CG seviyorsanız. En azından krank dahil Full olarak yükseltilmiş kullanırsınız. Öbür türlü krank 50'lik olunca ileride sıkıntı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı