B ehliyeti için ne gerekli?

SenpaiKangal

Picopat
Selam 18 oldum 2 ay oldu peder başta sonra yazdırırız falan demişti şimdi hafta sonu gidip bir konuşalım dedi ehliyet için neler gerekli? Öğrenci belgesi falan lazım mı? Bir de süreç nasıl işliyor kısa anlatır mısınız?

E devlet, okul terk ise veya lise altı mezunsa diploma gidip okuldan alacak,

E devletten çıkıyor artık lise terk değilse ve 2000-2008 den sonra mezun olduysa.
Yeni 18'e girdiyse hala lise okuyor olma olasılığı var mezun olmadan başvuramıyordun diye hatırlıyorum.

Kimliğin, 3 tane vesikalık fotoğrafın, sağlık raporun ve öğrenci belgen olmalı, sonrasında teorik eğitim alacaksın, ilk yardım, motor ve trafik dersleri alacaksın sanırım bu toplam 2 hafta sürecek ve elektronik sınava gireceksin en az 70 alırsan direksiyon eğitimi almaya hak kazanacaksın, sanırım yine 2 hafta olmak üzere direksiyon eğitimi alacaksın sonrasında direksiyon sınavına gireceksin eğer geçersen, sana sertifika verecekler, ehliyet harcını yatırıp nüfus müdürlüğünden randevu alıp ehliyet başvurusu yapacaksın ve 1-2 hafta içinde ehliyetin elinde olacak, bu süre içerisinde sana geçici belge verecekler. Olay bu.

Yeni 18'e girdiyse hala lise okuyor olma olasılığı var mezun olmadan başvuramıyordun diye hatırlıyorum.
Yok öğrenci belgesi alıyorlar sıkıntı genelde çıkmıyor.

Kimliğin, 3 tane vesikalık fotoğrafın, sağlık raporun ve öğrenci belgen olmalı, sonrasında teorik eğitim alacaksın, ilk yardım, motor ve trafik dersleri alacaksın sanırım bu toplam 2 hafta sürecek ve elektronik sınava gireceksin en az 70 alırsan direksiyon eğitimi almaya hak kazanacaksın, sanırım yine 2 hafta olmak üzere direksiyon eğitimi alacaksın sonrasında direksiyon sınavına gireceksin eğer geçersen, sana sertifika verecekler, ehliyet harcını yatırıp nüfus müdürlüğünden randevu alıp ehliyet başvurusu yapacaksın ve 1-2 hafta içinde ehliyetin elinde olacak, bu süre içerisinde sana geçici belge verecekler. Olay bu.
Artık çoğu sürücü kursu e sınav ders vermiyor telefona uygulama yükletiyorlar ordan çalış 1 ay süren var deniyor.

Kardeşime aldık 3 ay oldu 1 tane vesikalık fotoğraf, sağlık raporu, ve kimlik adli sicil kaydınızı vs. e-Devlet'ten onlar çıkarıyorlar. Sonrasında ders veriyorlar 1 veya 2 haftalık isterseniz katılmayın zorunlu değil sonra yazılı sınav 70 puan almalısınız yoksa kalıyorsunuz ardından direksiyon dersleri ve direksiyon sınavınız mevcut.

Geri
Yukarı