B ve A2 ehliyetlerini almak ne kadar sürer?

ticketmykells

Decapat
Merhabalar, 15 Nisan'da B ehliyet derslerim başlıyor, ayrıyeten A2 ehliyeti de almak istiyorum. Tahminen ne kadar sürer bu ehliyetleri almam? Şimdiden teşekkür ederim.

Tahminen 1.5 ay sürer B ehliyeti. A2 ehliyetini tam olarak bilmiyorum B ehliyetinden daha kısa süreceği kanaatindeyim.

Bu tamamen yaşadığın yerin doluluğuna bağlı.
1 hafta teorik ders olur. Diğer ayın başında e sınava girseniz. Mart'ın sonunda direksiyon dersi almaya başlarsanız mayıs'ın ilk haftasında sınav olur. Tek seferde geçerseniz mayıs sonunda araba hazır olur. Motor içinde zaten muaf olacaksınız. Temmuz sonuna kadar tüm her şey hazır olur.

Bu tamamen yaşadığın yerin doluluğuna bağlı.
1 hafta teorik ders olur. Diğer ayın başında e sınava girseniz. Mart'ın sonunda direksiyon dersi almaya başlarsanız mayıs'ın ilk haftasında sınav olur. Tek seferde geçerseniz mayıs sonunda araba hazır olur. Motor içinde zaten muaf olacaksınız. Temmuz sonuna kadar tüm her şey hazır olur.
Muaf olacak derken hocam?

Ha, teşekkür ederim. O halde motoru b ehliyetini aldıktan sonra mı almalıyım? Yoksa kurs bunu bilip direkt motora direksiyon dersi verir mi?

Bildiğim kadarıyla ikisini de sıfırdan alırken aynı dersleri alıyorsun. İlk araba alsan da motor alsan da fark etmez. İlk aldığında ders + direksiyon, 2. aldığında sadece direksiyon alacaksın diye biliyorum.

Geri
Yukarı