B12 değerim nasıl?

aras55

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Kan tahlili yaptırdım B12 değerim 246 çıktı düşük olduğunu düşünerek Aile Hekimine B12 vitamini yazdırmak istedim ancak bana normal olduğunu söyledi ve ısrarla yazmadı.

246ng/L197 - 771 arasında olması gerekiyor

Son düzenleme:
Doktor değilim ancak basit bir yorumlamayla bunu cevaplayabiliriz. 197'den az, 771'den çok değilse B12 değeriniz normal. Doktorun dediğine göre tahminimce bu alt ve üst limit sınırlarının ortalaması olan noktada olması gerekmiyor, bu aralığın içinde olması yeterli. B12'nin fazlası zaten yararlı değil.

500-700 arası uygun olduğu söyleniyor en dusuk deger 197 ve benimdeğerim 247 saç dokulmesıve beyazlama var erken yaşta

Konu açılacak doğru yere yazmışsınız. Birazdan doktorlarımız gelir inşallah.
Konu Alternatif Hayat kategorisinde bulunuyor ve bu tarz bir çok konu mevcut daha önce test yaptıran ve tedavi gören arkadaşların yorumlarını almak istedim.

Son düzenleme:
Doktor değilim ancak basit bir yorumlamayla bunu cevaplayabiliriz. 197'den az, 771'den çok değilse B12 değeriniz normal. Doktorun dediğine göre tahminimce bu alt ve üst limit sınırlarının ortalaması olan noktada olması gerekmiyor, bu aralığın içinde olması yeterli. B12'nin fazlası zaten yararlı değil.
Haklısınız ancak saçlarda seyrelme ve hafif yanlarda beyazlamalar başladı ve B12 eksikliğinden kaynaklandığını okudum ve doktora bu sorunu da anlattım ancak yazmamakta ısrar etti . 197 - 771 arasında bulunabilecek daha makul bir değer olsa hiç sorun etmem ama 246 oldukça az geldi bana

Supradyn'in multi vitaminini kullanabilirsin. İçinde bolca B12 bulunuyor. 500 ve altının pek iyi olmadığı söyleniyor.
Bende sizin gibi düşünüyorum. Ben zaten B12 kullanacaktım ancak doktor reçete yazarsa sağlık sigortam olduğu için daha uygun fiyatlara alabileceğimi düşündüm. Önerdiğiniz ürüne dair bir link paylaşmanız mümkün mü?

@aras55 demir eksikliğinden de saç dökülebilir.
Haklısınız ama demir en fazla 160 olması gerekiyorken bende 170 çıktı

Bende sizin gibi düşünüyorum. Ben zaten B12 kullanacaktım ancak doktor reçete yazarsa sağlık sigortam olduğu için daha uygun fiyatlara alabileceğimi düşündüm. Önerdiğiniz ürüne dair bir link paylaşmanız mümkün mü?
Benim de bir ara 50'ye kadar düşmüştü hayvansal gıda kıtlığından. Yeşil ve beyaz ambalaja sahip kırmızı hapların olduğu B12'yi uzun bir süre kullandım ve sadece 200'e çıkarabilmişti. Ondan sonra pek umursamadım fakat bu belirttiğim üründen ve supplementlerin içinden B12 alarak 600 civarına yükselttim. Siyanokobalamin ve metilkobalamin olmasının farklarından dolayı kaynaklandığını düşünüyorum ama emin değilim.

Linki burada fakat eczanelerde de bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı