B150 GAMING M3, SanDisk Ultra 3D NVMe M.2 SSD'yi görmüyor

KG4EVER

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, başlıktan da okuduğunuz gibi elimde MSI B150 GAMING M3 anakart var. Yeni aldığım SanDisk Ultra 3D NVMe M.2 SSD'yü PC'ye taktığımda görmedi. Anakartın sitesinde ve kitapçığında PCI'e SSD desteklediği yazmakta. Ayrıca Recep Baltaş'ın bu konuda bahsettiği detayların hepsini de karşılamakta sistemim. Acaba sorun nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sol altta bulunan Windows tuşuna sağ tıklayıp disk yönetimine tıklayın. Ayrılmış mı? Ekran görüntüsü atar mısınız?

Başlata sağ tıklayıp bilgisayara yönetimi. Depolama, disk yönetimi dersen SSD orada gözükmesi lazım. Oradan sonra başlata sağ tıklayıp disk yönetiminde görebilceğini düşünüyorum.

Başlata sağ tıklayıp bilgisayara yönetimi. Depolama, disk yönetimi dersen SSD orada gözükmesi lazım. Oradan sonra başlata sağ tıklayıp disk yönetiminde görebilceğini düşünüyorum.
Bırak orayı daha BIOS'da gözükmüyor, o yüzden sanırım problem anakartın nvme ssdleri desteklemiyor olması. @Recep Baltaş Hocam sanırım tek çare PCI to NVMe Adaptör mü almak?

Dostum senin anakart özelliklerinde NVMe 2 desteği bulunduğu yeri ben göremedim. Bir de sen incele istersen atladığımız bir yer mi var.Altta gördüm.Pardon.

Dostum senin anakart özelliklerinde NVMe 2 desteği bulunduğu yeri ben göremedim. Bir de sen incele istersen atladığımız bir yer mi var.Altta gördüm.Pardon.

Ekteki resimdekinden yola çıkarak böyle düşünmüştüm ben.

Dosya Ekleri

• 1546629398551.png
    1546629398551.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 128

Geri
Yukarı