B150 Gaming M3 Sistem Windows 10 Home 64 Bit UEFI Kurulum Sorunu

Vefik Sami

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Windows 10 ISO dosyasını forumda verilen videodaki anlatıma bire bir uyarak Flash Bellek'e Rufus ile yazdırdım. Ne var ki; formata başlayıp, Windows'un kurulacağı SSD'yi biçimlendirdikten sonra, "USB aygıtı GPT bölüm düzeninde hazırlanmış. Bu diske yazdırılamaz" şeklinde bir uyarı çıkıyor. "İleri" butonu aktifleşmiyor. Windows'un "MediaCreationTool" aracı ile hazırladığım Flash Bellek ile format atmaya çalıştığımda da aynı sonuçla karşılaşmaktayım. Ancak; UEFI özelliği olmayan kısım ile format gerçekleşiyor. Fakat; bu defa da lisanslı Kaspersky Internet Security 2016 kurulmuyor. Kurulum yarıda kesilip "Virus olabilir." uyarısı geliyor ve "Kaspersky ile iletişime geçmem" isteniyor.

Hâsıl-ı kelâm; ne UEFI özellikli Windows kurabildim, ne de yapı 1607 olan Windows'ta standart kurulum sanrasında KIS programını kurabildim.

Özelikle UEFI kurulum için çözüm önerisi olan var mıdır?
  • Anakart: MSI B150 Gaming M3.
  • BIOS güncel.

Forumda bu konu ile ilgili her başlık ve mesajı okudum.
USB Bellek FAT 32 formatında.
Bölüm düzeni olarak GPT seçili.
Hem Rufus ile hem de Microsoft'un "MediaCreationTool" aracı ie hazırladığım USB Bellekten UEFI BIOS formatta yükleme olmuyor.

Sorun; BİOS'ta veya USB aygıtta değil.
GPT bölüm düzeni ile hazırlanmış Windows 10, bilgisayardaki SSD disk'e yüklenmiyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı