B150M Bazooka vs H110M Pro-VD

• Konuyu başlatan Lyka
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 3B

Lyka

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Selamlar. Bu iki anakart arasında iyi olanın B150M Bazooka olduğunu biliyorum. Fakat şöyle bir ikilemin içindeyim. Ekran kartı olarak GTX 950 kullanacağım ve işlemci olarak da i3 6100 veya i5 6400 düşünüyorum. Eğer ki i3 6100 alırsam B150M Bazooka alacağım, i5 6400 alırsam da H110M Pro-VD alacağım. İşlemciden kısıp anakarta yatırım yapmak pek hoş değil benim için, ikisini birden alırsam da bütçemi aşıyor maalesef. Sizce i5 6400 kullansam H110M benim işimi görebilir mi? Alacağım bileşenleri taşıyabilir mi?

H110M çok kırpılmış bir ürün olduğu için önermiyorum. Anakarta biraz yatırım yapmak gerek. Ama işlemci ondan daha pahalı ve kısa vadede daha çok iş yapan bir ürün. İşlemciyi yüksek alıp, idareten H110M anakart alabilirsiniz dilerseniz. Zaten uygun olduğu için elden çıkarmanız da kolay olur, fazla bir değer de kaybetmez. Aradan birkaç ay geçtiğinde bütçenizi toparlayıp daha iyi bir anakart alabilirsiniz. Selamet için sabır gösterilmesini düşünüyorum.

Verilerin anakartta işlendiğini ve h110m pro-vd düşük bir kart olduğunu söyledi bugün OEM yetklisi. Bende vazgeçtim almaktan, b150m Bazokaa alacağım kısmetse.

H110M çok kırpılmış bir ürün olduğu için önermiyorum. Anakarta biraz yatırım yapmak gerek. Ama işlemci ondan daha pahalı ve kısa vadede daha çok iş yapan bir ürün. İşlemciyi yüksek alıp, idareten H110M anakart alabilirsiniz dilerseniz. Zaten uygun olduğu için elden çıkarmanız da kolay olur, fazla bir değer de kaybetmez. Aradan birkaç ay geçtiğinde bütçenizi toparlayıp daha iyi bir anakart alabilirsiniz. Selamet için sabır gösterilmesini düşünüyorum.
Ben de öyle yapmayı düşünüyordum. İ3 6100 ve Bazooka kombinasyonu biraz daha uzun süre gidecek ama değiştirilmesi gerektiğinde işlemci değişimi biraz daha tuzlu olacağı için bana pek hoş görünmedi. Peki H110M beni ne kadar idare edecektir? Kayda değer bir süre ise onu almayı planlıyorum.

Verilerin anakartta işlendiğini ve h110m pro-vd düşük bir kart olduğunu söyledi bugün OEM yetklisi. Bende vazgeçtim almaktan, b150m Bazokaa alacağım kısmetse.
Anakart bileşenleri taşıyor, ona tamam. Lakin kısa vadede bir işlemci kadar önemli bir bileşen olduğunu düşünmüyorum. Hem çok daha ucuz olduğu için değiştirileceği zaman fazla sıkıntı yaratmayacaktır bence.

Siz ne kadar elinizde tutmak isterseniz o kadar idare eder. Günümüzde hala H41 anakartların bile kullanıldığını düşünürsek 20 yıl götürür desem yalan olmaz. :) 6-12 ay içerisinde değiştirirsiniz, teknolojiye ayak uydurmuş olursunuz.

Siz ne kadar elinizde tutmak isterseniz o kadar idare eder. Günümüzde hala H41 anakartların bile kullanıldığını düşünürsek 20 yıl götürür desem yalan olmaz. :) 6-12 ay içerisinde değiştirirsiniz, teknolojiye ayak uydurmuş olursunuz.
12-18 ay kadar kullanmayı planlıyorum. Teknolojinin birazcık gerisinde kalsam çok da sıkıntı olmaz sanırım. :) Bunu duyduğuma memnun oldum. İ5 6400 ve H110M PRO-VD kullanacağım. Teşekkürler.

Anakartlar arasında performans değil, özellik farkı vardır. Yani B150 aldığın zaman işlemcin ve ekran kartın daha yavaş çalışmayacaktır. Bu yüzden i5-6400 işlemci ve H110M Pro-VD anakart çok iyi bir ikili olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı