Çözüldü B250M Bazooka Sistemin Görüntü Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MKarlion

Kilopat
Daha fazla  
Her şeyi kasaya monte ettik. Güç tuşuna bastığımızda bilgisayardaki ışıklar açıldı bip sesi gelmedi. Aynı şekilde görüntüde gelmedi. Sonra güç tuşuna bastığım gibi kapandı bilgisayar. Yine denedim yine aynı şekilde bip sesi gelmedi ve güç tuşuna dokunduğum gibi bilgisayar kapandı. Sorun neyden olabilir arkadaşlar lütfen yardımcı olun. Artı soracağım başka sorularımda var PSU 2 tane biri 8 pin diğeri 6 pin vardı, anakart ve ekran kartım 8 pin istiyordu 8 pini ekran kartına 6 pini anakarta takacaktık ekran kartı kabul etmedi o 8 pini takılmadı yani sonra o 8 pini anakarta 6 pini ise ekran kartına taktık. Çevirici kullanıp 6 pini 8 pine çevirip öylemi kullanmalıyım yoksa bu şekilde de sorun yaşamaz mıyım ? Ya da çevirici de kullanırsam yinede sorun çıkar mı ? Teşekkür ederim.
Adsız.png

@Recep Baltaş Ağabey yardım et lütfen 4000 tllik sistemimi kullanamıyorum :(

Son düzenleme:
Ekran kartını söküp dahili GPU'yu kullanmayı deneyin. Böylece sorunun ekran kartına güç gidip gitmemesi olduğunu anlayabiliriz.

Sistem bağlantılarının tümünün hatasız ve ekran kartı güç kablosunun takılı olduğunu düşünürsek, sistemden ekran kartı, SSD ve HHD'i çıkartarak tekrar çalıştırmayı dene. Belleği diğer yuvaya takarak dene. Sorun devam ediyorsa BIOS restelemeye başvur.

Sistem bağlantılarının tümünün hatasız ve ekran kartı güç kablosunun takılı olduğunu düşünürsek, sistemden ekran kartı, SSD ve HHD'i çıkartarak tekrar çalıştırmayı dene. Belleği diğer yuvaya takarak dene. Sorun devam ediyorsa BIOS restelemeye başvur.

Hepsini yaptım sorun devam ediyor.

O zaman senin yapacağın herhangi bir şey kalmıyor. Teknik servise göndermen iyi olur. Anakartta yapısal bir sorun varsa, en azından yenisini gönderirler.

Dahili gpu kullanırken monitör anakarta bağlı olmalı. Buna dikkat ettiniz mi? Kasa içi PSU'lar da pek güvenilir olmuyor. 100watt bile vermeyebilir. Hiç güvenim yok.

O zaman senin yapacağın herhangi bir şey kalmıyor. Teknik servise göndermen iyi olur. Anakartta yapısal bir sorun varsa, en azından yenisini gönderirler.
Yeni bir ram istedik yenisi gelince onuda deneyeceğiz sorun devam ederse bir tek anakart kalıyor anakart isteyeceğiz.

Dahili gpu kullanırken monitör anakarta bağlı olmalı. Buna dikkat ettiniz mi?
Evet hocam komlpe ekran kartını çıkarıp anakarttan bağladık. Hem ekran bağlantısı gibi bir sorun olsaydı güç tuşuna tek basışta bilgisayar kapanmazdı.

Dahili gpu kullanırken monitör anakarta bağlı olmalı. Buna dikkat ettiniz mi? Kasa içi PSU'lar da pek güvenilir olmuyor. 100watt bile vermeyebilir. Hiç güvenim yok.
Hatta hocam orda bulunan 550watt 80 plus sertifikalı bir psuda denedik yine sorun devam etti.

Bios sürümün Kaby Lake işlemcileri destekliyor mu? Biosunu güncelleyip bir daha denermisin? Tabi bunun için başka bir Kaby Lake mimarisinin altında işlemciye ihtiyacın olacaktır.

Güncellemeye gerek yok anakart B250M. Aynı işlemci - anakart ikilisini kullanıyorum. Benim sorunum RAM'i çıkarıp takınca düzelmişti. Belki denemişsinizdir. Bu arada her pin her yere olmuyor. Bileşenlere zarar vermemeye özen gösterin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı