Çözüldü B250M-K ile M.2 SSD uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MetinMumcu

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. M.2 almayı düşünüyorum. Bu M.2'lerde nesil varmış. Şu SSD'yi almayı düşünüyorum. Destekleri mi veya bir öneriniz var mı?

İş için alıyorsanız aynı fiyata 500GB'lik tercih edip alttaki modele bakabilirsiniz.
Bende bunu almayı düşünüyorum da arkadaşla aynı anakarta sahibim. Geleceğe yönelik SSD alayım dedim 980 pro 970 prodan daha ucuz bence. Acaba diyorum performansı yarı yarıya mı olur yoksa daha mı düşük olur ona göre alayım bende. Bu arada 2 ay önce 500 GB 860 Evo aldım. 980 pro isteğimin sebebi ise ben mühendisim bazen modelleme yapmam gerekebilir ne olur ne olmaz diye. Arada bir edit yaparım maksat hızlı işlem yapayım diye. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Bende bunu almayı düşünüyorum da arkadaşla aynı anakarta sahibim. Geleceğe yönelik SSD alayım dedim 980 Pro 970 Pro'dan daha ucuz bence. Acaba diyorum performansı yarı yarıya mı olur yoksa daha mı düşük olur ona göre alayım bende. Bu arada 2 ay önce 500 GB 860 EVO aldım. 980 Pro isteğimin sebebi ise ben mühendisim bazen modelleme yapmam gerekebilir ne olur ne olmaz diye. Arada bir edit yaparım maksat hızlı işlem yapayım diye. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

980 Pro çok daha iyi.
Fakat almadan önce girip kendi sitesinden de teyit ediniz. (870 EVO da 860 EVO'dan daha ucuz, yeni modeller hem daha iyi oluyor hem ucuz :) )

980 Pro çok daha iyi.
Fakat almadan önce girip kendi sitesinden de teyit ediniz. (870 EVO da 860 EVO'dan daha ucuz, yeni modeller hem daha iyi oluyor hem ucuz :) )
Peki neden 970 prodan daha ucuz bu M.2 SSD? Farkı nedir yani? Amazon sitesinde diğer sitelere göre daha ucuz? Amazon'dan alsam herhangi bir sorun olur mu? Teşekkür ederim. :)

Peki neden 970 Pro'dan daha ucuz bu M.2 SSD? Farkı nedir yani? Amazon sitesinde diğer sitelere göre daha ucuz? Amazon'dan alsam herhangi bir sorun olur mu? Teşekkür ederim. :)

Sorularına tek tek cevap vermeye çalışayım:
1- Amazon (satıcısının Amazon olduğundan bahsediyorum) alabileceğin en iyi satıcı.
2a- fiyat politikaları çok değişkenlik gösterir, mesela 970 üretirken firma 2X masraf yapıyordur, 980 Pro için için geliştirdikleri teknoloji ile masraf X er düşmüştür daha ucuza satarlar.
2b- 970 Pro'yu yüksek kurdan alan firmalar yüksek fiyattan satmaya çalışıyordur.
2C- firma yeni ürettiği ürünleri piyasada yaygınlaştırmak için daha ucuza veriyordur.
3- 970 Pro da, 980 Pro da NVMe SSD, yani aslında 2 çeşit M.2 var bir SATA bir NVMe, SATA'lar normal kablo ile bağlananlar kadar hızlıyken NVMe'ler çok daha hızlı oluyor. Yani iki SSD de yüksek hızlı.

Tavsiye: Teknolojik ürün alırken çok oyalanmamaya bak yarın sabah bir kalkarsın ürün 150 lira zamlanmış pişman olursun. Tabi aksi de olabilir ama bizim ülkemizde 1 kere fiyat düşer 10 kere zam gelir :D.

Sorularına tek tek cevap vermeye çalışayım:
1- Amazon (satıcısının Amazon olduğundan bahsediyorum) alabileceğin en iyi satıcı.
2a- fiyat politikaları çok değişkenlik gösterir, mesela 970 üretirken firma 2X masraf yapıyordur, 980 Pro için için geliştirdikleri teknoloji ile masraf X er düşmüştür daha ucuza satarlar.
2b- 970 Pro'yu yüksek kurdan alan firmalar yüksek fiyattan satmaya çalışıyordur.
2C- firma yeni ürettiği ürünleri piyasada yaygınlaştırmak için daha ucuza veriyordur.
3- 970 Pro da, 980 Pro da NVMe SSD, yani aslında 2 çeşit M.2 var bir SATA bir NVMe, SATA'lar normal kablo ile bağlananlar kadar hızlıyken NVMe'ler çok daha hızlı oluyor. Yani iki SSD de yüksek hızlı.

Tavsiye: Teknolojik ürün alırken çok oyalanmamaya bak yarın sabah bir kalkarsın ürün 150 lira zamlanmış pişman olursun. Tabi aksi de olabilir ama bizim ülkemizde 1 kere fiyat düşer 10 kere zam gelir :D.
Amazon sağlam diyorsun yani anladığım kadarıyla. Zaten M.2 çeşitlerini biliyorum. Sata olan M.2 tıpkı sata 3.0 SSD gibi aynı hızları verirler hemen hemen. Dediğin gibi kur yüzünden ucuz da olabilir pahalı da. Teşekkür ederim cevap verdiğin için. :)
Arkadaşlar ben şu an 970 evo+ 1 tb ile 980 1 tb arasında kaldım. Okuma ve yazma hızları hemen hemen aynı. Ama 980 daha ucuz. 980 proyu sonra anakart değişimin de alırım şimdi erken diye düşünüyorum ama kararsız kaldım.
Arkadaşlar ben şu an 970 evo+ 1 tb ile 980 1 tb arasında kaldım. Okuma ve yazma hızları hemen hemen aynı. Ama 980 daha ucuz. 980 proyu sonra anakart değişimin de alırım şimdi erken diye düşünüyorum ama kararsız kaldım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı