B350 Chipset'ler için AGESA 1.0.0.6 BIOS güncellemesi

Selamlar. ASUS B350M-A için yaklaşık 1 ay geç gelen AGESA 1.0.0.6 herkese hayırlı uğurlu olsun. Ekran kartım olmadığı için yükleyemeyeceğim. Ryzen ile RAM sorunu yaşayan arkadaşlar varsa bilsinler ki diğer anakartlara da geldi. Aklınıza gelen her B350 ve X370 Chipset'lere geldi. Bu güncellemeyi yaptığınızda RAM'iniz Support listesinde ise DOCP ile 2666 2400 MHz geçemeyenler 3000-3200 Kit RAM'inizi kendi frekanslarınızda çalıştırabileceksiniz. Bu da Ryzen için en az +5-10 FPS artışı demek.

AMD sorunlarını yavaş yavaş çözüyor, yepyeni bir mimariye göre verdiği performans gerçekten çok güzel. 2000'lerdeki işlemci savaşlarını yaşayamamıştık, şimdiye kısmetmiş :X3:

AMD sorunlarını yavaş yavaş çözüyor, yepyeni bir mimariye göre verdiği performans gerçekten çok güzel. 2000'lerdeki işlemci savaşlarını yaşayamamıştık, şimdiye kısmetmiş :X3:
:D AMD yeniden canlanıyor ya. Intel'in 8 çekirdekli fiyatına 16 çekirdekli kilitsiz işlemci. B350 350 TL'ye overclock yapılabilen chipset. Daha ne olsun öğrenci sistemi işte :)

Mesajımı düzenle yapamadığım için buraya yazacağım. Normal en güncel BIOS ile 1.35V'da 2666'da çalıştıramazken Gear Down disable edip CR 2 yaptığımda 1.2V'da 2666'da çalıştı. :D Şimdi şeytan diyor gel 3600MHz'e çıkar beni. 4000MHz yazısı şuan benim için Everest dağı gibi ama.. Gerçekten AGESA 1.0.0.6 RAM sorunlarını inanılmaz derecede düzeltiyor, USB yolu ile basit bir şekilde update edebilirsiniz. Bazı arkadaşlar çekiniyor falan ama gerçekten yapılması gerekli.

hiç ellemiyorum otomatik atıyor 1.35 yazıyor
Voltaj doğru, Gear Down kapalı, CR 2T ise büyük ihtimal timing'ler sorun oluyordur. RAM'inizin tam modelini alabilirsem daha net yardımcı olabilirim ama örnek olarak timing'leriniz 18-18-18-36 gibi ise bunları biraz daha genişletip örneğin 20-18-18-40 gibi yaparak RAM'in daha stabil çalışmasını sağlayabilirsiniz. BIOS'da timing kısmını paylaşabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı