B350-F SSD montajı

• Konuyu başlatan YBK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B

YBK

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bende ASUS ROG STRIX B350-F GAMING anakart bulunmakta. Bu anakarta SSD takacağım neyi nereye takacağım hakkında bir bilgim yok. Daha önce bilgisayarı Technopat videolarına bakarak toplamıştım.

b9db4406e51210c.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

M.2 için anakart üzerindeki M.2 yuvasına takacaksınız.

Arkadaşlar çok özür dilerim Sata olduğunu yazmamışım. Şimdi bu Sata bağlantılarından birisi diğerlerinden daha hızlıymış. Sata 3 müydü neydi emin değilim. 500 yazma okuma hızının 200 ünü veriyormuş Sata 2 olan, öyle bir şey var mı?
O videoyu izledim ama sata kablosunu takılı olarak gösteriyor anakart üzerinde göstermemiş. Bir de ben kendi anakartımda bağlantı bölgesini öğrenirsem daha kolay olur diye düşündüm.

EDİT: Arkadaşlar 2 bağlantı yerinden bir tanesi dolu sanırım orda 1TB HDD'm takılı. Onun yanındakine taksam olur mu? Bu iki port arasında SSD'ye uygunluk bakımından fark var mı?

Sata 12 ve Sata 34 şeklinde yazıyor konudan bağımsız ama benim 4 bağlantı portum mu var? Konuya dönecek olursak bu portlardan 1 tanesi HDD ile dolu, bu 2 veya 4 bağlantı portundan hangisine bağladığım önemli mi peki?

b35fff.jpg

Mavi renk ile işaretledim. bir de PSU'ya SATA Power kablosu takmanız gerekiyor. İşaretlediğim portlardan birine takabilirsiniz.

Geri
Yukarı