B350 Tomahawk anakart ile Ryzen 5 3600X ve RX 5700 XT kullanabilir miyim?

Talha Karakaya

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

MSI B350 Tomahawk anakart kullanıyorum R5 1500X ve ASUS ROG STRIX GTX 1070 OC ile. Önümüzdeki Black Friday döneminde işlemcimi Ryzen 5 3600X ve ekran kartımı RX 5700 XT yapmak istiyorum, bu anakart ile bunları kullanabilmem mümkün mü? RAM'lerim de HyperX Fury 2400 MHz. Onları daha sonradan yükselteceğim, bugün de anakartımın BIOS updateini yaptım.

Kullanabilirsin ama pek sağlıklı olmaz bence elinizdeki sistemi yada değiştirmek istediğiniz parçaları elden çıkartın ve yeni bir anakart alın B450 Tomahawk MAX gibi bir anakart işinizi görecektir.

Kullanabilirsin ama pek sağlıklı olmaz bence elinizdeki sistemi yada değiştirmek istediğiniz parçaları elden çıkartın ve yeni bir anakart alın B450 Tomahawk MAX gibi bir anakart işinizi görecektir.
Şimdilik pahalı parçaları upgrade edip ödemesini bitirince ram ve anakarta geçeyim diyorum anakartta da ama hangi model alsam kararsızım

Aorus b450 pro ve Asus rog strix b450 gaming f birde tomahawk b450 vardı aklımda
Evet kullanabilirsin.
Performans olarak çok kayıp yaşar mıyım?

Şimdilik pahalı parçaları upgrade edip ödemesini bitirince ram ve anakarta geçeyim diyorum anakartta da ama hangi model alsam kararsızım

Aorus b450 pro ve Asus rog strix b450 gaming f birde tomahawk b450 vardı aklımda

Performans olarak çok kayıp yaşar mıyım?
B450 olarak alabileceğin en iyi anakart Tomahawk MAX modelidir.

Zannetmiyorum. Yeni bir anakarta geçmek yerine iyi bir hava soğutma almak daha mantıklı geliyor bana.

Tabikide B450 Tomahawk çok daha iyi bir anakart ama geçmeye değeceğini zannetmiyorum.
Anladım teşekkür ederim ekran kartı ve işlemciyi değiştirdikten sonra muhtemelen anakartımı da değiştireceğim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı