B350 Tomahawk ve Ryzen 3 2200G görüntü gelmeme sorunu

Sefa Oruçoğlu

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem topladım. Cihaza görüntü gelmiyor. Garantiye göndermeden nasıl çözebilirim, elimde farklı bi işlemci de yok.
Anakart : MSI B350 Tomahawk
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G
RAM: Kıngston Hyperx hx424c15fb2/8

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 2. nesil işlemci kullanılacak B350 anakartlara Bios update yapılması gerekir, anakartı aldığınız yer bu işlemi gerçekleştirdi mi?

Anakartın 2. nesil işlemciler ile çalışabilmesi için BİOS Güncellemsi yapılması şart. Elinizde 1. nesil bir işlemci yoksa garantiye göndermeden çözemezsiniz. Anakartı aldığınız yer ile iletişime geçin, size yardımcı olacaklardır.

İnternette böyle bir mesaj buldum. Şansın varsa deneyebilirsin.

"MSI B350m pro vdh anakart ve MSI gtx 950 gaming 2g ekran kartı ile stock bios üzerinden görüntü alabildim ve güncel bios a geçirebildim. Görüntü alamayan arkadaşlar harici bir ekran kartı ile denemeliler. "

Garantiyi aradım sordum. Harici ekran kartı ile görüntü alamıyacağımı söyledi. işlemcide bulamadım.
Servise gönderdim. Pazartesi verdim kargoya , cuma günü elime ulaştı.
Şimdi çalışıyor sistemim bi sıkıntı yok. Yanlız ram 8 gb tek modül 8 gb ( 6.90 falan ) görüyor. Ekran kartı takmadım. İşlemcinin kendi ekran kartı ile idare edicem biraz ona ayırmış olabilir mi ? Var mı başına gelen. Veya daha önce ben uefi bios kullanmadım ordan bi çözüm yapabilir miyiz ?

Garantiyi aradım sordum. Harici ekran kartı ile görüntü alamıyacağımı söyledi. işlemcide bulamadım.
Servise gönderdim. Pazartesi verdim kargoya , cuma günü elime ulaştı.
Şimdi çalışıyor sistemim bi sıkıntı yok. Yanlız ram 8 gb tek modül 8 gb ( 6.90 falan ) görüyor. Ekran kartı takmadım. İşlemcinin kendi ekran kartı ile idare edicem biraz ona ayırmış olabilir mi ? Var mı başına gelen. Veya daha önce ben uefi bios kullanmadım ordan bi çözüm yapabilir miyiz ?
RX VEGA 8 için ayırmış olmalı ve servis sizin yerinize 1.nesil bir Ryzen ile BIOS'u güncellemiş. Artı siz UEFI Windows kullanmıyor musunuz? Eğer öyleyse UEFI kurun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı