Çözüldü B360M Gaming Plus PCI-e slot kulakçığındaki ışık nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TechnoTechSam

Hectopat
Merhaba değerli Technopat üyeleri,

Bugün PC'yi temizletmeyi ve termal macun yeniletmek için bilgisayardan anlayan birilerine götürdüm PSU'yu sökmeden hava vs basıp temizlediler. Fanları temizleyip yağladılar. Aynı şekilde PSU fanını mazgalların oradan yağ sprey tarzı bir şey ile PC'yi tekrar kapattılar. Çalıştırdık bir problem olmadı ekranada görüntü geldi. Fakat eve geldiğimde anakartın üstünde yazan kırmızı bir ışık dikkatimi çekti. (daha önceden var mıydı bilmiyorum.) Şu an PC'yi sorunsuz kullanmaktayım ama bu ne anlama geliyor önceden bir uyarı vs ya da çalışmayan bir aksamamı var bilemiyorum. Fotoğrafları aşağıya bırakıyorum.

Kasa: Cooler Master MB511.
Anakart: MSI B360M Gaming Plus.
Ekran kartı: MSI GTX 1060 3GT OC 3GB GDDR5 192bit NVIDIA.

Yardımlarınız önemle rica olunur. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• anakart ışık 1.jpeg
    anakart ışık 1.jpeg
    126,1 KB · Görüntüleme: 18
  • anakart ışık 2.jpeg
    anakart ışık 2.jpeg
    123 KB · Görüntüleme: 15
  • anakart ışık 3.jpeg
    anakart ışık 3.jpeg
    243,2 KB · Görüntüleme: 12
Çözüm
Hata LED'i gözükmüyor. Sistem de düzgün çalışıyorsa sıkıntı yok. Biraz araştırma yaptım. Anakartın kendi aydınlatması diyenler var.
Debug LED değilse endişelenmeyin derim. Debug LED ise CPU, VGA, DRAM, Boot olarak yanabilir. Bazı anakartlarda bu kırmızı ışık var.

Yanında dediğim gibi ibareler varsa Debug LED. Fakat bazı anakartlarda bunun gibi kırmızı ışık yapabiliyor.

Hata LED'i gözükmüyor. Sistem de düzgün çalışıyorsa sıkıntı yok. Biraz araştırma yaptım. Anakartın kendi aydınlatması diyenler var.

Çözüm
Anladım araştırmanız için çok teşekkür ederim. Sadece gözüme çok çarptı böyle kasaya dışardan baktığında sadece o noktada olması insanın gözünü alıyor. Bu yüzden hata olabilir diye düşünmüştüm. Teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırdığınız için.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı