B365 anakartın neden hiçbir özelliği yok?

55superx

Megapat
Makaleler
2
Bu mükemmel (!) anakart ile işlemciye undervolt bile yapamıyorum. Zaten OC yapamıyorum, 3000MHz RAM çalışmıyor falan da neden bir anakart ile undervolt yapılmaz ki? Benim laptop ile bile intel XTU yardımıyla çok rahat bir şekilde UV işlemi yaptım. Tamamen saçmalık diyorum. İntel alınca paraya kıyıp Z390 almak gerekiyormuş bunu anladım. Sonraki işlemci tercihim sırf anakart yüzünden kesinlikle AMD olacak.

Ek olarak B365 ile UV yapma yolu falan bilen varsa beni aydınlatsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu seride B460 anakartlara OC desteği gelecek falan denmişti de o da olmadı sanırım, AMD tekelleşmeye başlıyor artık, bir sonraki nesilde yeni anakartlara getirirler belki.

Intel'de B serisi anakartlarda çarpan kilidi kapalı işte, bu böyle. Buna kalırsa AMD'de de A serisi anakartlarda çarpan kilidi kapalı.
Hadi çarpan kilidi kapalı da A320 anakartlar bile 3200MHz RAM destekliyor. Laptop ile bile çok rahat yapılan Undervolt işlemini yapamıyorum. Sizce bunlar normal mi?

Bu arada anakartım ucuz bir anakart da değil. Üst model bir B450 ile takas ettim.

Hadi çarpan kilidi kapalı da A320 anakartlar bile 3200MHz RAM destekliyor. Laptop ile bile çok rahat yapılan Undervolt işlemini yapamıyorum. Sizce bunlar normal mi?
Çarpan kilidi kapalı olduğu için UV yapamamanız gayet normal. Bu RAM frekans desteği için konuşmaya bile gerek yok, H ve B çipsetli anakartların en büyük dezavantajı.

Gülü seven dikenine de katlanmalıdır :)

Çarpan kilidi kapalı olduğu için UV yapamamanız gayet normal. Bu RAM frekans desteği için konuşmaya bile gerek yok, H ve B çipsetli anakartların en büyük dezavantajı.

Gülü seven dikenine de katlanmalıdır :)
Nasıl yani ben şimdi laptopta UV yapabiliyorum o zaman laptop işlemcisine de OC yapabilir miyim?

Zaten İntel dedik HT olmasın gerek yok dedik OC de yapmayalım dedik de eski AMD işlemcimden tam 25 derece daha sıcak çalışan İntel işlemci UV bile olamıyor. İntel firmasını tebrik ediyorum ne diyelim :(

Nasıl yani ben şimdi laptopta UV yapabiliyorum o zaman laptop işlemcisine de OC yapabilir miyim?

Zaten İntel dedik HT olmasın gerek yok dedik OC de yapmayalım dedik de eski AMD işlemcimden tam 25 derece daha sıcak çalışan İntel işlemci UV bile olamıyor. İntel firmasını tebrik ediyorum ne diyelim :(
Bilemiyorum onu, bilgim yok. Termal macun yenilemesi yapın, sıcaklıklar düşer muhtemelen.

Geri
Yukarı