Çözüldü B450 AORUS Elite v2 XMP'yi etkinleştirince açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LeonScottKennedy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni anakart aldım. BIOS falan her şey güncel. Ne yaparsam yapayım aynı şey oluyor, XMP açınca PC açılmıyor. RAM'ler çift kanal çalışıyor "I ı I ı" şeklinde. Acaba tek kanal mı denesem? 2133 MHz'de çalışıyor RAM'ler. FPS düştü, PC yavaş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, yeni anakart aldım. BIOS falan her şey güncel. Ne yaparsam yapayım aynı şey oluyor, XMP açınca PC açılmıyor. RAM'ler çift kanal çalışıyor "I ı I ı" şeklinde. Acaba tek kanal mı denesem? 2133 MHz'de çalışıyor RAM'ler. FPS düştü, PC yavaş.
Hangi slotlara taktınız ki? Mesela belki sadece 2 ve 4'te destekliyordur, bilemedim.
Hangi slotlara taktınız ki? Mesela belki sadece 2 ve 4'te destekliyordur, bilemedim.

Çözüm
İşlemci nedir ayrıca ram mhz nedir? örnek ryzen 2600'dir işlemcin ve ramlerin 3600 mhz'dir. XMP açtığında dediğin gibi açılmaz çünkü 2600 işlemciler 3400 mhz üzerinde açmıyor yada açsa bile mavi ekran veriyor.

Teşekkürler kullanım kılavuzunu okuduktan sonra anladım ki RAMleri yanlış takmışım. 2. ve 4. Slota taktım düzeldi. Önceden 1 ve 3.deydi. Çözüldü olarak işaretleyip bu yanıtımı da çözüm olarak işaretlerseniz aynı durumda olup yardım arayan arkadaşlara çözüm olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı