B450 ASUS TUF BIOS güncelleme

Çağrı örs

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8x8 16 GB 3600 MHz ram
İşlemci
R5 5600
ASUS TUF B450 Gaming Plus anakartımı R5 5600 işlemci ile çalıştıramadım, görüntü gelmiyor. Elimde eski işlemci takıp BIOS güncelleme imkanım da yok. BIOS'u kime güncelleyebilirim? 2 tane teknik servise sordum, bizde işlemci bulunmaz falan filan... Biz yapamayız dediler.

Şehrinde kaliteli teknik servislerin birine git, yüksek kalite sistem toplayan... Ben de aynı durumu yaşadım. Şans eseri kaliteli bir magzaya denk geldim. 150 dediler, pazarlık vicdan 80'e hallettim. En kötü Letgo'dan biriyle anlaşıp yapacaksın.

Eski işlemci bulun dediğim gibi zaten 100 TL vermek yerine hem eski işlemci alırsın hem bazı durumlarda işinize yarayacaktır.

@Qwerty10 internet kafeler yapar mı emin değilim o zaman en güzeli bios güncel versiyonunu flash a indirip bana emanet işlemci lazım filan demek bu gün bi yere sordum anakartın üzerinden leğimli parçayı söküp öyle yapabilirim filan dedi bırak kalsın dedim

@Qwerty10 hocam eski işlemciye millet 1500 TL para istiyor napayım ben o işlemciyi ne işime yarayacak tek sefer kullan at gibi lazım bana vereyim 100-200 kirası neyse göreyim işimi 1500 vermektense

Anakartınızda flash BIOS özelliği varsa başka bir işlemciye gerek duymazsınız. Anakartınızın tam modelini söyleyebilir misiniz?

Anakartınızda flash BIOS özelliği varsa başka bir işlemciye gerek duymazsınız. Anakartınızın tam modelini söyleyebilir misiniz?

Söylediği modelde yok sanırım flashback tuşu göremedim sitesinde de yazmıyor her B450 de olmuyor.

@Qwerty10 internet kafeler yapar mı emin değilim o zaman en güzeli bios güncel versiyonunu flash a indirip bana emanet işlemci lazım filan demek bu gün bi yere sordum anakartın üzerinden leğimli parçayı söküp öyle yapabilirim filan dedi bırak kalsın dedim

@Qwerty10 hocam eski işlemciye millet 1500 TL para istiyor napayım ben o işlemciyi ne işime yarayacak tek sefer kullan at gibi lazım bana vereyim 100-200 kirası neyse göreyim işimi 1500 vermektense
Yok ne 1500'ü dalgamı geçiyorsunuz o paralarla 2 el. 2600 alınır 100 -80 arası illa kıçı kırık işlemci bulursunuz görüntü vermelik ondan bahsediyorum.

Söylediği modelde yok sanırım flashback tuşu göremedim sitesinde de yazmıyor her B450 de olmuyor.

@Beck hocam Asus tuf b450 plus gaming am4 atx eğer uyumluysa işlem nasıl yapılıyor bilgi verirseniz sevinirim

Evet sizin anakartınızda Flash BIOS özelliği yokmuş, maalesef bir bilgisayarcıya ya da başka bir işlemci takmadan BIOS update edebilmeniz pek olası değil gibi görünüyor. Başka bir işlemci alarak yapmak en mantıklı olacaktır zira bilgisayarcı da aynı işlemi yapacak, başka bir işlemci takıcak, güncelleyecek, sizin işlemcinizi geri takacak. 150 Liraya çok eski AMD işlemciler bulmak mümkün alın işinizi görün sonra geri satarsınız kaybınız olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı