B450 Dragon ve R3 1200 AF sisteme güç gelmiyor

Flapers

Kilopat
CPU bozuk olabileceğinden şüpheliyim fakat bozuk CPU'da bile CPU error vermez miydi? Başka B450'de denedim onda da güç gelmiyor. BIOS sürümüyle alakalı olabilir mi? CPU tırnaklarında eğrilik yok kusursuz.
1653300345359.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ilk önce basit koblolamayı kontrol edin çözümlerin yarısı böyle hallediliyor şaka yapmıyorum.
Hocam 3. deneyişim bu CPU için zaten fotoğrafta takılı olan kablolar mevcut. Anakartın ışıkları yanıyor, ekran kartı ve işlemci beslemeleride yapılmış durumda. RAM takılı durumda başka bir eksik var mı?

Yerinde olsam tüm parçaların garantisi varsa garantiye yollardım.
Hocam çözüm arıyorum. Problem nerede diye. Tek tek hepsini garantiye göndermekle uğraşamam. Sorunumu yazdım yukarıda CPU'nun bozuk olduğunu nasıl anlarım diye soruyorum bozuk ise vazgeçeceğim fakat bozuk olan CPU görüntü veriyor BIOS update bir çözüm olur mu diye merak ediyorum ona göre güncellemek için işlemci bulacağım.

BIOS update bir çözüm olur mu diye merak ediyorum ona göre güncellemek için işlemci bulacağım.
BIOS surumu 1804'ten dusukse ondan dolayi calismiyor olabilir. Destek sayfasinda oyle belirtilmis.
1654472850234.png
Sizdeki hangi surum? Yapabiliyorsaniz anakartinizin BIOS'unu muhakkak guncellemeyi deneyin.

Geri
Yukarı