B450 GAMING Plus - BIOS'u güncelleyemiyorum

ByGkhn710

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün birçok şeyi güncellerken uzun zamandır BIOS'u güncellemediğimi fark ettim. Bende bilgi edinmek için birkaç video izleyerek BIOS'u güncellemeye çalıştım ancak başarılı olamadım. İlk olarak MSI sitesinden ana kartımın destek bölümünden son sürüm olan 7b87v1B sürümünü indirdim. USB belleğin dosya sistemini FAT32 ayırma birimini 16 olarak ayarladım. Daha sonra gerekli dosyayı yani E7b87AMS. 1b0 dosyasını belleğe attım. BIOS ekranında M-Flash özelliğini kullanarak güncellemeyi denediğimde ise USB belleğimi görmediğini ya da içindeki dosyayı görmediğini fark ettim ve işlemi iptal ettim. Yanlış yaptığımı düşünerek tekrar denedim ancak her seferinde attığım BIOS dosyasını göremedim ve işlemi yapamadım. Sorunum hakkında bilgisi olan yardımcı olursa çok mutlu olurum.

Not: Bu arada şu anki BIOS sürümüm E7b86AMS. 170.

BIOS'u aşağıdan indireceksiniz. Yanlış BIOS indirmişsiniz.

Bir şey daha sormak istiyorum bios ekranında bir değişiklik oldu. Aslında büyük bir değişiklik oldu daha önceki bios ekranı basitti ve bir şeyler anlayabiliyordum ancak şuan hiç bir şey anlayamıyorum. Bios ekranını değiştirmenin bir yolu var mı?

Önceden böyleydi;
maxresdefault.jpg

Şimdi böyle oldu;
MSI_SnapShot.jpg

Dosya Ekleri

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    132,6 KB · Görüntüleme: 41
  • MSI_SnapShot.jpg
    MSI_SnapShot.jpg
    71,2 KB · Görüntüleme: 37
Bir şey daha sormak istiyorum bios ekranında bir değişiklik oldu. Aslında büyük bir değişiklik oldu daha önceki bios ekranı basitti ve bir şeyler anlayabiliyordum ancak şuan hiç bir şey anlayamıyorum. Bios ekranını değiştirmenin bir yolu var mı?

Önceden böyleydi;
maxresdefault.jpg

Şimdi böyle oldu;
MSI_SnapShot.jpg
Arkadaşın yazdığı BIOS'u indirdiğine emin misin? 2. fotoğrafta BIOS sürümün E7B89AMS.170 olarak görünüyor. Senin kurman gereken sürüm 7B86v1D.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı